Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD dotarła do głównej linii trendu wzrostowego i górnego ograniczenia strefy wsparcia. Ruch jaki oglądamy od ostatniego szczyty jest trójką i spodziewać się można próby reakcji popytu na obecnych poziomach. W dalszym ciągu aktualne są scenariusze nakreślone we wcześniejszych wpisach. Jeżeli para pokona wsparcia, będziemy mieli do czynienia z falą 3C i kontynuacją spadków. Jeżeli nastąpi odbicie, to albo będzie to zakończenie trójki i rozbudowa konsolidacji, albo układ 1212 i po korekcie zobaczymy właściwą falę 3C.

Na wykresie Ichimoku linie Tenkan i Kijun przecięły się tworząc krzyż w chmurze co jest słabym sygnałem sprzedaży. Linia Kijun w dalszym ciągu nie porusza się za ceną i dopiero jak skieruje się w dół będziemy mieli potwierdzenie możliwych spadków. Linia Chikou walczy z linią ceny i podobnie jak z linią Kijun czekamy na potwierdzenie, czyli wyjście Chikou pod cenę. Sentyment zaczyna układać się pro-spadkowo, dlatego mimo tego że znajdujemy się w chmurze, re-test Tenkan od dołu i jej odrzucenie będzie można wykorzystać na niższym TF do zagrania pod scenariusz spadkowy.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD dotarła do linii trendu wzrostowego i horyzontalnego poziomu wsparcia. Widzimy próby reakcji na te poziomy i jeżeli nastąpi większa reakcja popytu powinniśmy zobaczyć wzrosty w kierunku szczytu ostatniej pod-fali. Tam powinno wyjaśnić się czy oglądany od szczytu spadek jest korektą prostą i zobaczymy kontynuację wzrostów, czy też jest to początek większej fali c lub zmiana kierunku w średnim terminie. Natomiast spadek z obecnych poziomów pod linię trendu powinno rozbudować falę c i spowodować ruch w kierunku najbliższego wsparcia.

Na wykresie Ichimoku para zgodnie z planem dotarła do płaskiej linii Kijun i Senkou Span A. Linia Tenkan zmieniła kierunek na spadkowy i bardzo blisko jest do przecięcia jej z linią Kijun. Mocne odbicie z obecnych poziomów w górę, może utworzyć sygnał trzech linii co będzie potwierdzeniem zakończenia korekty prostej ostatniego impulsu wzrostowego i kontynuację ruchu w kierunku szczytu. Takiemu scenariuszowi nie sprzyja sentyment, gdzie widzimy coraz większa ilość pozycji krótkich. Dopiero zejście poniżej linii Kijun zaneguje wariant wzrostowy (z obecnych poziomów) i będzie można szukać pozycji krótkiej w kierunku linii Senkou Span B.


USD/JPY

Parze USD/JPY udało się dotrzeć do dolnego ograniczenia kluczowej strefy oporu. Jeżeli para pokona strefę, będziemy mogli liczyć na realizację formacji odwróconej głowy z ramionami. Odrzucenie strefy, to zakończenie korekty abc i powrót do spadków, ewentualnie rozbudowa ruchu bocznego lub układ 1212, czyli po korekcie, która nie może zejść poniżej dołka ostatniej pod-fali wzrostowej, zobaczymy właściwą fale trzecią przebijającą strefę oporu.

Na wykresie Ichimoku para zachowała się idealnie. Mieliśmy mocny impuls, który zakończył się ponad linią Kijun i jej re-test. Następnie odrzucenie Pin Barem linii, krzyż z Tenkan i kontynuację wzrostów w kierunku Senkou Span A. Obecnie para zbliżyła się do niej i jeżeli ją pokona, będzie szansa na kontynuację ruchu w górę.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here