Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd060320

Para EUR/USD nie zatrzymała się na długo na dolnym ograniczeniu strefy oporu. Powstał Inside Bar, z którego para wybiła górą i dotarła do granicy strefy. Jeżeli opór zadziała, to spodziewam się wyczekiwanej korekty. Ponieważ mamy bardzo mocny impuls wzrostowy, to można zakładać, że powstanie jego kontynuacja, czyli fala 3C. Dlatego liczę, że korekta pozwoli na dołączenie się do ruchu. Idealnym miejscem docelowym dla ewentualnej korekty, będzie pokonana niedawno, tygodniowa linia Kijun. W miejscu tym znajduje się również zniesienie 50 procent impulsu co wzmacnia ten poziom. Jeżeli zerkniemy na H4, to linia KIjun W1 pokrywa się z chmurą wzrostową, co przy ewentualnym jej odrzuceniu, da sygnał do zagrania. Jeżeli jednak para pokona testowane poziomy, to scenariusz zostanie zanegowany, a para będzie zmierzała w kierunku poziomu 1,1350 gdzie znajduje się kolejna strefa podażowa.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy060320

Para USD/JPY również kontynuuje impuls. Liczyłem na to, że para zatrzyma się na przedłużonej, płaskiej linii Kijun W1 i powstanie korekta. Nic takiego nie miało jednak miejsca i para bez problemu ze strefą się uporała. Obecnie para dotarła do kolejnej strefy, którą można wyznaczyć na wykresie miesięcznym. Jej pokonanie otwiera drogę do testu wsparcia wyznaczonego na dołkach, czyli poziomu 104,700. Mój scenariusz zakłada w dalszym ciągu korektę w ramach fali 2B. Ruch taki może ograniczyć się do re-testu pokonanej linii Kijun W1. Jej odrzucenie w połączeniu z sygnałem na niższym TF pozwoli na dołączenie się do ruchu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here