Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


AUD/USDaudusd060319

Para AUD/USD zaczyna powoli realizować scenariusz, w którym ostatnia fala spadkowa jest pierwszą nowego ruchu. Korekta jaką oglądaliśmy przez ostatni tydzień, zakończyła się w okolicach wewnętrznej strefy wsparcia. Powstał Inside Bar, z którego para własnie wybija dołem. Wspomniana korekta była prawym ramieniem formacji głowy z ramionami. Obecnie para znalazła się w kluczowym miejscu. Jest nim strefa wsparcia i linia poprowadzona po dołkach. Ich pokonanie pozwoli na realizacje wspomnianego scenariusza i budowę fali trzeciej. Obrona wsparcia, czyli negacja formacji RGR będzie oznaczała, zakończenie przedłużonej korekty nieregularnej ostatniej fali wzrostowej (fala c w korekcie prostej) i ruch w kierunku szczytów w ramach wzrostowej fali 3C.

audusd060319ichi

Na wykresie Ichimoku para wybija płaską linię SSB D1, która znajduje się dokładnie w miejscu płaskiej tygodniowej linii Kijun. Jeżeli wybicie będzie trwałe, to realizacja scenariusza spadkowego będzie prawdopodobna. Linie KIjun i Tenkan powoli zaczynają podążać za ceną, a Chikou po odrzuceniu linii ceny, zmierza w kierunku Kijun. Liczę na korektę w kierunku płaskie SSB i jej odrzucenie, co da sygnał do zagrania pod spadkową falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy060319

Para USD/JPY wybiła w zeszłym tygodniu z konsolidacji jaka zbudowała się po odrzuceniu górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Zasięg ruchu wynikający z formacji, został wypełniony, a para po raz kolejny dotarła do górnego ograniczenia kanału. Buduje się kolejna konsolidacja w obrębie ostatniej świeczki wzrostowej. Jeżeli para wybije z niej górą, to pokona ograniczenie kanału i ruszy w kierunku poziomu 112,500 gdzie znajduje się strefa podażowa. W przypadku wybicia dołem, czyli odrzucenia testowanej strefy, ruch w kierunku poziomu 110,300 będzie całkiem prawdopodobny.

usdjpy060319ichi

Na wykresie Ichimoku bez zmian. Para po odrzuceniu linii Tenkan ruszyła w górę docierając do przedłużonej, płaskiej linii Kijun z wykresu miesięcznego. Jej pokonanie, czyli wybicie z kanału otwiera drogę do dalszych wzrostów. Jeżeli para odrzuci testowane poziomy, to pierwszym celem dla spadków powinna być dzienna linia Tenkan, a następnie Kijun.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here