Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Parze EUR/USD nie udało się drugi raz w ostatnich dniach pokonać kluczowego oporu. Para odrzuciła poziom i obecnie zmierza w kierunku strefy wsparcia. Z falowego punktu widzenia ostatnia sekwencja wzrostowa powinna być zakończoną falą trzecią, a obecny spadek kontynuacją fali czwartej. Na razie tworzy się nam korekta prosta, która może przerodzić się w np formację trójkąta. Dużo będzie zależało od testu najbliższej strefy popytowej.

Ostatnie spadki wykorzystywane są do otwierania pozycji długich. Oznacza to, że będzie można szukać pozycji długiej.

Jak widzimy na wykresie Ichimoku, para po pokonaniu linii Kijun, którą broniła kilka razy, dotarła do chmury. Jeżeli para narysuje trójkąt jako falę czwartą, to powinniśmy “ślizgać” się po linii Senkou Span A. Jeżeli natomiast korekta ma być głębsza, to cenę może przyciągnąć poziom wyznaczony przez płaską linię Senkou Span B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD podobnie jak para EUR/USD nie dała rady pokonać strefy oporu i po jej odrzuceniu oglądamy spadek. Para pokonała linię wsparcia poprowadzoną po szczytach i obecnie zmaga się ze strefą wsparcia. Powstała korekta ABC, lub dopiero fala A. W tym drugim przypadku fala B jest po prostu falą piątą załamaną. Jeżeli tak to powinniśmy zobaczyć próbę korekty i dopiero wtedy falę C.

W przypadku tej pary na wykresie sentymentu widzimy jeszcze dynamiczniejszy przyrost pozycji długich nie w przypadku pary EUR/USD. Jeszcze troszkę a na parze zobaczymy równowagę w ilości pozycji. Układ oczywiście pozwala na szukanie pozycji długiej.

Na wykresie tygodniowym para dotarła do niedawno wybitej linii Senkuo Span B w chmurze spadkowej. Linia ta może zatrzymać dalsze spadki ponieważ działa jak wsparcie. Na wykresie dziennym para również zbliża się do ważnego wsparcia jakim jest linia Kijun. Okolice płaskiej linii Senkou Span B z H4, to własnie linia Kijun z wykresu dziennego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że korekta przetestuje te linie.


USD/JPY

Duża korekta wzrostowa ostatnich spadków pojawiła się na USD/JPY. Jednak podaż błyskawicznie sprowadziła wykres pary do wsparcia. Jest to bardzo ważne wsparcie i trzeba czekać na wynik sporu o nie. Jeżeli zostanie ono pokonane, zobaczymy zapewne test ostatniego dołka i realizację scenariusza z falą C korekty prostej.

Zmiany na wykresie sentymentu. Ilość pozycji krótkich powoli zbliża się do “zera”. Wczoraj nastąpił wystrzał pozycji długich. Longów szukać nie będę, dlatego mogę tylko obserwować co się stanie jeżeli obecnie testowany poziom zostanie pokonany.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here