Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd051119

Powoli wyjaśnia się sytuacja na parze EUR/USD. Jak wspominałem wczoraj, para znajduje się wewnątrz tygodniowego Inside Bara i mamy możliwe dwa scenariusze. Pierwszy zakładał obronę tygodniowej linii Kijun i ruch w górę w ramach fali 3C. Scenariusz powoli przestaje obowiązywać. Para po raz kolejny odrzuciła wspomnianą linię i może zmierzać w kierunku dolnego ograniczenia IB. W takim przypadku w grę wejdzie scenariusz drugi. Zakłada on zakończenie piątki wzrostowej z falą pierwszą i trzecią podobnej wielkości i falą piątą wydłużoną. Mamy więc zakończoną falę impulsu czyli falę 1A, a obecny spadek po odrzuceniu KIjun W1 jest początkiem jej korekty. Oznacza to ruch w kierunku płaskiej linii SSB chmury spadkowej. Ruch taki będzie odbywał się w ramach fali 2B. Po jego zakończeniu zobaczymy kontynuację wzrostów. Wybronienie SSB i KIjun D1, a tym samym dolnego ograniczenia IB będzie miejscem gdzie poszukam pozycji pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy051119

Wydaje się, że para USD/JPY powoli zaczyna realizować scenariusz, w którym ostatnia piątka spadkowa była falą c w korekcie nieregularnej. Oglądane wzrosty, które powstały po odrzuceniu tygodniowej linii KIjun mogą być początkiem właściwej fali trzeciej lub falą b większej struktury korekcyjnej. Czekam na korektę powstającego impulsu. Idealnym miejscem dla jej zakończenia, będzie przedłużona, tygodniowa linia Kijun, czyli dołek fali a. Na wykresie H1 miejsce to zbiega się z chmurą wzrostową. Jej odrzucenie może dać sygnał do zagrania pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here