Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd050919

Para EUR/USD kontynuuje odbicie zapoczątkowane odrzuceniem górnego ograniczenia strefy wsparcia znajdującej się w okolicach poziomu 1.0190. Poziom został odrzucony Pin Barem, a jego kontynuację oglądamy od wczoraj. Para dotarła do strefy oporu, którą można wyznaczyć na ostatnich dołkach i dziennej linii Tenkan. Wczoraj sugerowałem da możliwe scenariusze, które można sobie założyć patrząc na ostatnią sekwencje spadkową. W pierwszym oglądane odbicie jest falą czwartą ostatniej fali (mało prawdopodobne, ponieważ ruch jest mocny, zostało mało miejsca, a dodatkowo nie ma jak wpisać go w falę c korekty nieregularnej). W drugim, obecnie preferowanym, para zaczyna przynajmniej falę B ostatniej trójki spadkowej. Oznacza to ruch w kierunku tygodniowych linii Tenkan i Kijun. Liczę na korektę powstałej fali wzrostowej i jej kontynuację w ramach fali 3c. Niestety jesteśmy pod linią Kijun D1, dlatego wstrzymuje się z grą do momentu jej pokonania.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy050919

Na parze USD/JPY bez większych zmian. Odpadł scenariusz zakładający budowę korekty ostatniego impulsu jako fali c korekty nieregularnej. Para powoli porusza się w kierunku tygodniowej linii Tenkan, budując falę c w korekcie prostej lub falę b w większej korekcie nieregularnej. Odrzucenie linii Tenkan W1 pozwoli na szukanie pozycji pod spadki. Warunkiem koniecznym do jego potwierdzenia jest zejście poniżej dziennej linii Tenkan. Takie zejście powinno wykluczyć ruch w ramach fali c wspomnianej korekty nieregularnej. W tym przypadku re-test Tenkan D1 od dołu w połączeniu z sygnałem na niższym TF pozwoli na zagranie pod falę trzecią.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here