Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD po odrzuceniu strefy oporu w okolicach poziomu 1,1700, dotarła do dolnego ograniczenia kluczowej strefy popytowej. Jak wspominałem wczoraj, obecny ruch spadkowy, który jest prawym ramieniem hipotetycznej formacji głowy z ramionami, powinien być falą 2B impulsu wzrostowego jaki powstał po odrzuceniu poziomu 1,1300. Powstała fala spadkowa jest trójką i może być dopiero falą a korekty. Zejście pary poniżej poziomu 1.1500 może oznaczać zanegowanie scenariusza wzrostowego i powrót do spadków.

Na wykresie ichimoku widzimy, że spadki doprowadziły do testu pokonanej niedawno linii Kijun D1. Wstępnie para odrzuciła linię i skierowała się w kierunku Tenkan D1. Do momentu pokonania Kijun, scenariuszem bazowym jest wzrostowy i przy całkowicie neutralnym sentymencie można szukać sygnałów do zagrania pod falę 3C. Sygnałem takim może być wyjście z chmury na wykresie H4. Zejście poniżej linii Kijun będzie próbą realizacji małej formacji głowy z ramionami, która rysuje się od tygodnia (linia Kijun jest w tym przypadku linią szyi).

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD kontynuuje spadki, które mogą być falą a fali B, tworzącej się korekty prostej. Może również być to pierwsza fala nowego impulsu spadkowego. Obecnie para znajduje się na wsparciu. Jego odrzucenie powinno doprowadzić do ruchu w kierunku poziomu 1,2920, gdzie znajduje się najbliższy opór. Ruch ten może być falą b fali B i po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć kolejną falę spadkową (scenariusz z rozbudowaną korektą prostą).

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu linii Tenkan W1 (przerywana linia) i pokonaniu linii Kijun D1, dotarła do wsparcia, które wyznacza przedłużona, płaska linia SSB W1. Jej pokonanie powinno skutkować kontynuacją spadków w kierunku dołka. W ostatnim czasie przybyło troszkę pozycji długich i sentyment zaczyna wskazywać na longi, ale z obecnych poziomów nie mam zamiaru szukać pozycji długiej. Scenariusz bazowy jest spadkowy i liczę na korektę w kierunku linii Kijun D1 i jej odrzucenie. W tym przypadku będzie można szukać pozycji pod zagranie na minimum falę c w fali B tworzącej się korekty.


USD/JPY

Na wykresie USD/JPY widzimy próbę kontynuacji wzrostów. Para odrzuciła kluczową strefę wsparcia i ruszyła w kierunku szczytu wyznaczonego przez falę B korekty prostej. Ostatnia sekwencja wzrostowa jest piątką i istnieje duża szansa na jej kontynuację. W takim przypadku, para powinna zaatakować poziom 112,000. Powstaną wtedy dwa scenariusze. Odrzucenie poziomu oznaczać będzie zakończenie fali B w korekcie prostej i czekają nas spadki w kierunku ostatniego dołka. Jeżeli jednak powstanie wzrostowa fala trzecia, to para bez problemu pokona wspomniany poziom i ruszy w kierunku szczytu, który znajduje się na poziomie 113,000.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu linii Kijun D1, dotarła do SSA D1 i znajduje się tuż pod linią Tenkan W1. Dopiero jej pokonanie pozwoli na realizacje scenariusza wzrostowego.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here