Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD dotarła wczoraj do pierwszej strefy popytowej. Powstał impuls w dół, który jeżeli nie jest falą C korekty nieregularnej powinien mieć jeszcze stoją kontynuacją. Na wykresie H4 powstał insidebar i wybicie z niego powinno pokazać czy będziemy mieli do czynienia z kontynuacją korekty, czy też zostanie ona zakończona już teraz. Bardziej prawdopodobny scenariusz, to ten z utworzeniem fali 2B i kontynuacją spadków. W takim przypadku pierwszym miejscem docelowym dla takiego ruchu powinna być linia poprowadzona po ostatnich szczytach.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pokonała lokalny poziom wsparcia w okolicach poziomu 1,2970. Ruch jaki oglądamy od wczoraj na tym etapie wygląda na korekcyjny. Wykres pary powoli zmierza w kierunku zniesienia 38,2 procent ostatniej fali wzrostowej. O dalszym kierunku w jakim będzie poruszała się para w najbliższych dniach może decydować ewentualny re-test pokonanego wsparcia. Odrzucenie tego poziomu może oznaczać pogłębienie spadków i ruch w kierunku zniesienia 50 procent ostatniego wzrostu.

USD/JPY

Para USD/JPY po mocnej ostatniej fali wzrostowej, od kilku dni pozostaje w korekcje. Spadek dotarł do lokalnej strefy wsparcia i dwukrotnie ją odrzucił. Powstały dwa pinbary, które mogą sugerować chęć powrotu do wzrostów. Dolne cienie pinbarów tworzą z większym insidebarem formację fałszywego wybicia.

Ruch w górę i pokonanie linii poprowadzonej po szczytach, od której nieudanego testu rozpoczęła się trwająca obecnie korekta, otworzy drogę do wyższych poziomów. Pierwszym celem dla takiego ruchu będzie strefa podażowa w okolicach poziomu 114,300.

Powoli kiełkuje mi w głowie pomysł na wykorzystanie pozycjonowania małych graczy do własnych celów i formę porannych analiz. Już od przyszłego tygodnia coś się w tym względzie powinno zmienić.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here