Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd050619

Para EUR/USD po raz kolejny wybroniła strefę wsparcia jaka znajduje się w okolicach poziomu 1,1120. Para odbiła od dolnego ograniczenia strefy i ruszyła w górę docierając do pierwszej przeszkody jaką jest strefa podażowa znajdująca się przy poziomie 1,1270. Mamy więc impuls wzrosty, który może być początkiem większego odreagowania ostatnich mozolnych spadków. Patrząc od szczytu ze stycznia, możemy uznać, że sekwencja spadkowa łączonego zigzaga została zakończona. Jeżeli tak, to oglądane odbicie jest początkiem nowego impulsu wzrostowego, lub jest falą B korekty zigzaga. Bez względu na to czym jest oglądany ruch, będzie można wykorzystać go do zagrania minimum pod falę c korekty. Obecnie warto poczekać na odrzucenie dolnego ograniczenia strefy podażowej i korektę w kierunku lokalnego wsparcia i tam szukać pozycji pod kontynuację wzrostów. Minimalnym zasięgiem dla takiego ruchu, będzie linia poprowadzona po szczytach.

eurusd050619ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para uporała się z tygodniową linią Tenkan, co było warunkiem do mocniejszego odreagowania. Obecnie para testuje płaską SSB chmury spadkowej. Jej odrzucenie powinno skutkować korektą i re-testem wspomnianej Tenkan W1. Jeżeli tak się stanie, to na niższym TF powinna pojawić się okazja do zagrania pod wzrosty. Minimalnym zasięgiem dla takiego ruchu będzie tygodniowa linia KIjun.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/CAD

usdcad050619

Jeżeli spojrzymy na parę USD/CAD, to od grudnia zeszłego roku, to zobaczymy trójkę spadkową, która wpisuje się falę B budującego się od dołka zigzaga. Ruch ten może być falą B wyższego rzędu, struktury jaka buduje się od 2016 roku. Oznacza to, że budujący się impuls spadkowy, może być albo falą b ostatniego członu fali B, lub początkiem spadkowej fali C. Powstający impuls spadkowy, pokonał strefę wsparcia znajdującą się w okolicach poziomu 1,3470. Para obecnie dotarła do wsparcia, a ponieważ piątka spadkowa jest zakończona, można spodziewać się korekty. Miejscem docelowym dla takiego ruchu będzie dolne ograniczenie wspomnianej, pokonanej strefy popytowej. Jeżeli taki ruch powstanie, będzie można wykorzystać go do zagrania pod minimum falę c.

usdcad050619ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para uporała się z tygodniową linią Tenkan i dotarła do płaskiej Kijun W1, która będzie mocnym wsparciem. Liczę na odbicie i budowę fali 2b. Ruch taki powinien odbywać się do linii Tenkan W1, która przy obecnych założeniach powinna zostać odrzucona. Na niższym TF, będzie można szukać pozycji pod kontynuację spadków na bazie fali 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here