Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Nic ciekawego nie dzieje się na wyższych TF, więc czas zejść troszkę niżej. Ruch w górę jaki powstał na parze EUR/USD w wyniku obrony strefy wsparcia można rozpisać jako piątkę. Wczorajszy wzrost jest trójką, dlatego można go uznać za falę b w korekcie nieregularnej. Przy takim założeniu czeka nas korekta spadkowa w ramach jej fali c, która może doprowadzić do re-testu górnego ograniczenia strefy wsparcia. Po jej zakończeniu pojawi się fala 3C, która powinna zrealizować przynajmniej minimalny zasięg dla powstającej małej formacji RGR i dotrzeć do najbliższego oporu w okolicach poziomu 1,1830 (scenariusz zakłada, że powstała piątka nie jest falą c w korekcie nieregularnej).

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się pokonać linię Tenkan z wykresu dziennego i dotrzeć w rejony linii Senkou Span B, która odrzuciła cenę. Jeżeli powstanie re-test Tenkan, czyli fala 2B, przy obecnym neutralnym sentymencie, będzie można szukać wejścia pod falę 3C. Fala ta powinna przetestować linię Kijun z wykresu dziennego.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Więcej wariantów na obecny ruch mamy na parze GBP/USD. Jak już wspominałem wczoraj, nie wiadomo, czy to co oglądamy od dwóch dni jest tylko korektą fali piątej, czy też początkiem większego odreagowania całego impulsu spadkowego. Jeżeli jest to tylko korekta, to może ona przybrać postać korekty prostej abc, która własnie powinna się kończyć. Może również być korektą złożoną a obecne oglądany spadek jest jej falą B i po jego zakończeniu zobaczymy wzrostową falę C. Trzecim wariantem jest budowa trójkąta i  do jego zakończenia brakuje nam fali e. Ostatni scenariusz jest najbardziej byczy, bo zakłada powstanie układu 1212, a to oznacza mocniejszy ruch w górę nawet w kierunku ostatnio pokonanej strefy wsparcia w okolicach poziomu 1.3500.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para pokonała linię Tenkan z wykresu dziennego i podobnie jak na parze EUR/USD dotarła do Senkou Span B, która odrzuciła cenę. Obecnie oglądamy re-test linii Tenkan D1 i linii Kijun H4. Sentyment sprzyja longom. Od wczoraj widzimy przyrost pozycji długich kosztem krótkich. Pozwala to na szukanie pozycji pod falę e trójkąta, lub optymistycznie pod falę 3C, która powinna dotrzeć w okolice linii Kijun D1. Na razie sygnału brak, więc pozostaje obserwacja. Wyrazny spadek pod Tenkan i chmurę zaneguje wariant wzrostowy.


USD/JPY

Na parze USD/JPY mamy wyrysowaną piątkę wzrostową, która dotarła do lokalnego oporu. Jeżeli para odrzuci ten poziom, powinna powstać korekta w ramach fali 2B, a po jej zakończeniu kolejna fala wzrostowa 3C. Ponieważ spadki od szczytu to dwie piątki, dlatego odrzucam scenariusz z falą c w korekcie nieregularnej (choć już nie takie rzeczy widziałem) i nastawiam się na kontynuacje wzrostów i to jest mój bazowy scenariusz.

Patrząc na wykres Ichimoku widzimy, że para walczy z linią Kijun D1 i nawet udało się lekko wyjść cenie ponad nią. Przy wariancie wzrostowym, ewentualna korekta powinna dotrzeć w rejony linii Tenkan D1 i ją odrzucić. Będzie można wtedy szukać wejścia pod falą 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here