Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd0500319

Para EUR/USD po wyrysowaniu trójki spadkowej i odrzuceniu strefy wsparcia jaka znajduje się w okolicach poziomu 1,1250-1,1300, po raz kolejny dotarła w okolice poziomu 1,1420-50 i po raz kolejny poziom został odrzucony. Obecnie para testuje linię poprowadzoną po ostatnich dołkach (linia wewnętrzna). Jeżeli zostanie ona pokonana, to para ponownie przetestuje wspomnianą wcześniej strefę wsparcia. Jeżeli jednak parze uda się odrzucić linię, to szansa na realizację scenariusza zakładającego budowę wzrostowej fali C, będą spore. Kolejny ruch wzrostowy odbywałby się na bazie fali trzeciej, co pozwoliłoby na pokonanie poziomu 1,1450 i ruchu w kierunku ostatnich szczytów. Ostatnia korekta wzrostowa jest na tyle duża i rozciągnięta w czasie, że scenariusz spadkowy, który zakładał budowę układu 1212 raczej nie będzie miał miejsca. Dopiero zejście poniżej ostatniego dołka pozwoli na budowę kolejnych scenariuszy spadkowych.

eurusd0500319ichi

Na wykresie Ichimoku para odrzuciła płaską linię Kijun D1, która zbiega się z linią Tenkan W1 i ruszyła w dół. Na razie spadek ten wygląda jak korekta, więc można spodziewać się jeszcze jednej próby ataku na Kijun i chmurę. Jeżeli atak powiedzie się, to realizacja scenariusza z budową wzrostowej fali C będzie możliwa. Na obecnym etapie scenariusz wzrostowy jest moim podstawowym. Nie szukam pozycji krótkiej, ze względu na bliskość wsparcia i dopiero jego pokonanie pozwoli na szukanie pozycji na kontynuację spadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd050319

Para GBP/USD w zeszłym tygodniu rozpoczęła budowę wzrostowej fali 3C. Para dotarła do strefy oporu i od tego momentu oglądamy lokalną korektę, która może być falą czwartą fali 3C. Para testuje obecnie wsparcie wyznaczone na szczycie fali 1A i jeżeli zostanie ono utrzymane, to powinniśmy zobaczyć kolejną falę wzrostową, czyli falę piątą. Fala pierwsza i trzecia są podobnej długości, dlatego fala piąta powinna być falą wydłużoną. To jest pierwszy scenariusz. W drugim oglądane wzrosty są zakończona falą a fali C, a to oznacza mocniejsze spadki i budowę fali B. Po jej zakończeniu zobaczymy wzrostową, właściwą falę C.

gbpusd050319ichi

Na wykresie Ichimoku para porusza się cyklicznie. Pierwsza fala wzrostowa wraz z korektą trwała 33 dni, a obecnie para znajduje się w 42 dniu cyklu. Jeżeli wyznaczymy sobie zasięgi, to para po pokonaniu zasięgu NT i odrzuceniu chmury, wraca do linii NT, która bardzo dobrze działa jako linia wsparcia. Jeżeli zostanie ona odrzucona, to w połączeniu z testowaną obecnie linią Tenkan będziemy mieli pierwszy sygnał do szukania pozycji pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here