Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd050219

Na parze EUR/USD bez większych zmian. Para po odbiciu od strefy wsparcia i linii wyznaczonej na ostatnich dołkach, ponownie dotarła do strefy oporu jaka rozciąga się pomiędzy poziomami 1.1430 a 1.1470. Wstępnie strefa została odrzucona i całkiem możliwe, że zobaczymy ruch w kierunku poziomu 1,1400 a następnie znowu odrzuconej linii. W dalszym ciągu oba warianty jakie przedstawiłem wcześniej są prawdopodobne. Przypomnę, że w pierwszym mamy zakończoną korektę prostą impulsu spadkowego, a obecne wzrosty są falą c w korekcie nieregularnej. Po jej zakończeniu zobaczymy spadki w kierunku ostatniego dołka. W drugim, obecny wzrost jest pierwszą falą we wzrostowej fali C korekty wyższego rzędu.

eurusd050219ichi

Na wykresie Ichimoku, oglądane wzrosty zatrzymały się w punkt na tygodniowej i miesięcznej, płaskiej linii KIjun. Obecnie para dotarła do Kijun D1 i jeżeli linia zostanie pokonana, to kolejnym przystankiem powinna być linia SSA D1. Zbiegnie się to z testem chmury na wykresie H4 i jeżeli ostatnio oglądany wzrost uznamy za impuls i początek wzrostowej fali C, to będzie można szukać pozycji pod kontynuację wzrostów. Wybicie dołem chmury na wykresie dziennym zaneguje scenariusz wzrostowy.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy050219

Bardzo ciekawą sytuację mamy na parze USD/JPY. Spadki jakie ostatnio oglądaliśmy, zostały zatrzymane na kluczowym poziomie dla scenariusza wzrostowego, czyli na szczycie potencjalnej fali a w korekcie prostej. Poziom został wybroniony i od tego momentu oglądamy wzrosty, które dotarły ponownie do strefy podażowej wyznaczonej na ostatnim szczycie. Tym samym para dobudowała piątą falę. Jeżeli chodzi o scenariusz wzrostowy, to mamy teraz dwie opcje. Pierwsza, to zakończenie piątki wzrostowej w ramach fali 1A i ponowną korektę w ostatnio wybronione poziomy w ramach fali 2B. Druga to układ 1212, w którym ostatnia fala wzrostowa jest pierwszą w fali trzeciej. W tym przypadku, krekta nie będzie tak głęboka i po lekkim zejściu w dół powinniśmy zobaczyć mocny impuls wzrostowy.

usdjpy050219ichi

Na wykresie Ichimoku para walczy w dalszym ciągu z bardzo mocną strefą oporu wyznaczoną na wykresie tygodniowym i miesięcznym. Są to linie KIjun, SSA i SSB. Ich pokonanie otwiera drogę do dalszych wzrostów. W przeciwnym przypadku, zobaczymy minimum korektę w ramach fali B. Jednak jak wspomniałem powyżej możliwym scenariuszem jest ten z układem 1212. Ostatnia fala jest bardzo ładną piątką i taki układ jest całkiem możliwy. Na wykresie dziennym para znajduje się powyżej linii Tenkan i liczę, że korekta właśnie na tej linii się zatrzyma. Na wykresie H4 będzie to re-test chmury i w przypadku jej odrzucenia powinien pojawić się sygnał do zagrania pod dużą falę 3. Pokonanie Tenkan neguje scenariusz z układem 1212.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here