Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o platformie Jforex3 użytej w analizie, zapraszamy do rejestracji na bezpłatne seminaria Dukascopy Europe:

Warszawa, 07.12, 19:00

Kraków, 08.12, 19:00


EUR/USD

Para EUR/USD otworzyła się dzisiaj luką spadkową w pobliżu linii trendu i dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Pojawiła się reakcja popytu i od rana mamy lekki ruch w górę i próbę domknięcia luki. Jeżeli tendencja wzrostowa zostanie utrzymana, powinniśmy zobaczyć test ostatniego szczytu. Natomiast pokonanie wsparcia powinno doprowadzić do ruchu w kierunku poziomu 1.1800 gdzie znajduje się lokalna strefa wsparcia.

Sentyment się nie zmienia i w dalszym ciągu mamy sporą przewagę shortów. Z otwarciem pozycji czekam do momentu pokonania wspomnianego poziomu 1.1800 i przy jego re-teście poszukam shorta.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD zbliżyła się w zeszłym tygodniu do strefy oporu, którą jest ostatni szczyt. Ponieważ para znajduje się w trzeciej fali, spodziewam się kolejnego ruchu w górę i testu wspomnianej strefy. Obecnie oglądana korekta tworzy Inside Bar i wybicie z niego górą będzie potwierdzeniem rozpoczęcia fali piątej. Dopiero zejście poniżej górnego ograniczenia ostatniej konsolidacji zaneguje taki scenariusz.

Nic specjalnego nie dzieje się z sentymentem. Mamy delikatny wzrost pozycji długich i redukcję krótkich. Z pozycją wstrzymuję się do wybicia z Inside Bara i pokonania ostatniego szczytu, lub do re-testu górnego ograniczenia ostatniej konsolidacji.


USD/JPY

Sporą luką cenową przywitała nas para USD/JPY. Obecnie para testuje ważną strefę oporu. Jej pokonanie otworzy drogę do ostatnich szczytów i zaneguje warianty spadkowe. Odrzucenie strefy powinno doprowadzić do domknięcia luki i testu wewnętrznej linii wsparcia.

Ruch w górę wykorzystywany jest to otwierania shortów. Teoretycznie odrzucenie testowanej strefy oporu powinno być okazją do shorta. Ja się jednak wstrzymuję z powodu ostatniego momentum.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here