Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd041119

Para EUR/USD po wyrysowaniu impulsu wzrostowego, który dotarł do tygodniowej linii Kijun, zawróciła w kierunku chmury spadkowej. Powstała reakcja na linię SSB, która doprowadziła ponownie do testu wspomnianej linii. Linia została pokonana (nie wiadomo czy trwale) i para zatrzymała się na górnym ograniczeniu tygodniowego Inside Bara. Mamy możliwe dwa scenariusze. W pierwszym, który zakładałem wcześniej, para zakończyła pierwszą falę wzrostową, czyli falę 1A. W tym przypadku, oglądany od tygodnia wzrost jest albo początkiem fali 3C (mało prawdopodobne), albo falą B w korekcie nieregularnej. W drugim scenariuszu, para nie zakończyła jeszcze fali 3C, a oglądany wzrost jest jej falą piątą. Oznacza to odrzucenie górnego ograniczenia IB i ruch w kierunku niedawno testowanej SSB chmury spadkowej. Ruch taki będzie odbywał się w ramach fali 2B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy041119

Para USD/JPY zakończyła drugą falę wzrostową, odrzucając Pin Barem strefę oporu znajdującą się w okolicach poziomu 109,300. Liczyłem na to, że odrzucenie tygodniowej linii Kijun będzie początkiem ruchu wzrostowego w ramach fali trzeciej fali 3C. Nic takiego się jednak nie stało i para po dorysowaniu trójki wzrostowej ruszyła w dół. Powstała piątka spadkowa, którą można interpretować dwojako. Może to być pierwsza fala większej korekty lub zmiany trendu. Może to być również, fala c w korekcie nieregularnej. W pierwszym przypadku, para pokona trzy linie, które znalazły się tuż pod ostatnim poziomem (KIjun D1, KIjun W1 i Tenkan W1). Wtedy będzie można rozgrywać scenariusz spadkowy. W drugim, odrzucenie Kijun D1, jest początkiem albo fali b większej struktury korekcyjnej, albo początkiem oczekiwanej przeze mnie wzrostowej fali 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here