Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Para EUR/USD dotarła do górnego ograniczenia strefy wsparcia. Od wczoraj widzimy próbę jego obrony. Jak wspominałem we wczorajszym wpisie, ostatnia fala spadkowa jaka powstała na tej parze została zakończona i należy spodziewać się większej aktywności strony popytowej. Jeżeli w najbliższym czasie zobaczymy wzrosty, to powinny one zmierzać w kierunku poziomu 1.1870. Znajduje się tam górne ograniczenie strefy podażowej i pokonana linia trendu. Powstanie wtedy prawie ramię większej formacji głowy z ramionami. Jej realizacja powinna skutkować ruchem w kierunku poziomu 1.1450.

Wykres sentymentu w dalszym ciągu pozostaje neutralny. Mamy wzrost zarówno pozycji długich jak i krótkich. Jeżeli zobaczymy wspomniane wzrosty i para odrzuci poziom oporu pojawi się okazja do zagrania shorta pod realizację formacji RGR.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD nic się nie zmieniło od wczoraj. Para w dalszym ciągu porusza się w kanale spadkowym. Obecnie widzimy próbę reakcji na strefę wsparcia i dolne ograniczenie kanału. Jeżeli poziomy zostaną obronione, należy spodziewać się ruchu w kierunku poziomu 1,3320-40 gdzie znajduje się strefa podażowa. Pokonanie wsparcia powinno doprowadzić do ruchu w kierunku kolejnego istotnego poziomu, który znajduje się 150 pisów niżej.

Podobnie jak na parze EUR/USD i tutaj wykres sentymentu jest neutralny i nie widzimy przewagi żadnej ze stron. Miejsce do szukania pozycji również nie jest za dobry, dlatego pozostaję z boku.


USD/JPY

Jak wspomniałem wczoraj, para USD/JPY dotarła do górnego ograniczenia Inside Bara, w którego ciele znajduje się od kilku dni. Poziom został odrzucony. Para ponownie dotarła do lokalnego wsparcia i linii poprowadzonej po szczytach. Jedyne co pozostaje to wstrzymać się z grą do czasu wybicia z formacji. Re-test pokonanej bariery będzie okazją do zajęcia pozycji zgodnej z wybiciem.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here