Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd040919

Zgodnie z tym co pisałem wczoraj, para EUR/USD po zakończeniu podfali piątej ostatniej fali spadkowej i dotarciu do górnego ograniczenia strefy wsparcia, próbuje odbicia. Mamy więc zakończoną kolejną trójkę spadkową. Możemy ją oznaczyć jako abc, a to oznacza większy ruch wzrostowy albo w ramach kolejnej fali B, albo w ramach fali C korekty nieregularnej (w tym przypadku cała sekwencja spadkowa od szczytu z czerwca, jest jej falą B). Możemy również oznaczyć ostatni spadek jako fale 123. W tym przypadku oglądane odbicie będzie falą czwartą, a celem dla niej będą okolice linii Tenkan D1. Po jej zakończeniu zobaczymy spadki w ramach wydłużonej fali piątej (fale 1 i 3 są podobnej wielkości). Ostatnią możliwością jest układ 1212. W nim oglądana korekta będzie falą drugą fali trzeciej. Po jej zakończeniu zobaczymy właściwą i mocną falę trzecią. Jeżeli korekta będzie kontynuowana, to re-test od dołu linii Tenkan lub Kijun D1 pozwoli na szukanie pozycji pod zagranie na scenariusze spadkowe.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd040919

Dawno nie było o parze GBP/USD, ale to z tego powodu, że para od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym, który pozbawiony jest większych korekt. Każda z nich jest korekta nieregularną, a na nich ciężko się gra. Do tego ja gram na odbicia od 3 linii, a takowych również od dłuższego czasu nie było. Wracając do wykresu. Para dotarła podobnie jak EUR/USD do bardzo ważnej strefy wsparcia. Górne jej ograniczenie zostało odrzucone Pin Barem. Od tego momentu oglądamy próbę wzrostu. Jeżeli spojrzymy na cały układ spadkowy, to możemy brać pod uwagę przynajmniej dwa scenariusze. W pierwszym para zakończyła impuls spadkowy, w którym fale 1 i 3 są podobnej długości, a fala piąta jest wydłużona i własnie się zakończyła. W drugim, sekwencja jest zakończonym zigzagiem. W obu scenariuszach zakładam, że sekwencja spadkowa została zakończona. Oznacza to większą korektę, którą będzie można wykorzystać do zagrania. Liczę, że para poradzi sobie z linią Kijun D1, a to pozwoli na szukanie pozycji na niższym TF pod wzrosty. Jej re-test od góry będzie do tego dobrą okazją. Pierwszym celem dla takiego ruchu, będzie tygodniowa linia Tenkan i linia SSA chmury spadkowej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here