Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD drugi dzień testuje górne ograniczenie strefy wsparcia, które jest linią szyi małej formacji RGR. Jeżeli korekta powstałego impulsu będzie kontynuowana, to miejscem docelowym dla niej, powinien być poziom dolnego ograniczenia strefy, który znajduje się w okolicach poziomu 1,1520. Po zakończeniu korekty i odrzuceniu wspomnianego poziomu para powinna kontynuować wzrosty w ramach fali 3C. Możliwe, że powstająca korekta będzie prawym ramieniem dużej formacji głowy z ramionami, a jej realizacja powinna doprowadzić do wzrostów w kierunku poziomu 1,2100.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu ważnej strefy oporu jaką jest chmura D1 i linia SSA Mn, dotarła do linii Tenkan D1 i ją pokonała. Re-test od dołu linii i jej odrzucenie powinno doprowadzić do budowy fali c korekty i ruchu w kierunku linii Kijun. Sentyment od dłuższego czasu jest neutralny i nie powinno się to zmienić przy ewentualnym re-teście Kijun, a to stworzy okazję do zagrania pod wzrostową falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD kontynuuje spadki po odrzuceniu kluczowej strefy oporu. Wczoraj para pokonała lokalne wsparcie i powoli zbliża się do dołka fali b powstałej korekty wzrostowej. Z przedstawionych ostatnio scenariuszy, aktualnym pozostaje ten z układem 1212 i będzie on aktualny do momentu pokonania dołka fali b. Drugim aktualnym scenariuszem jest ten z budową większej struktury korekcyjnej, a to oznacza, że obecnie oglądane spadki są falą B i po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kolejną falę wzrostową. Trzecim scenariuszem, jest scenariusz spadkowy, w którym oglądane ostatnio wzrosty były korektą prostą i została ona zakończona.

Jak widzimy na wykresie Ichimoku para po odrzuceniu linii Tenkan W1 ruszyła na południe docierając do linii Kijun D1. Linia została wczoraj pokonana i obecnie para dotarła do wsparcia, które wyznacza przedłużona, płaska linia SSB W1. Jej pokonanie zaneguje scenariusze wzrostowe i pozwoli na szukanie pozycji pod kontynuację spadków. Sentyment od kilku dni powoli staje się byczy i w dalszym ciągu podstawowym moim scenariuszem jest ten wzrostowy. Czekam na reakcję ceny na obecnie testowane wsparcie i sygnał z niższego TF do zajęcia pozycji i zagranie pod falę C.


USD/JPY

Bez większych zmian na parze USD/JPY. W dalszym ciągu para walczy o obronę kluczowego wsparcia. Jeżeli wsparcie zostanie wybronione, to szansa na realizację przedstawionych wcześniej scenariuszy będzie spora. W dalszym ciągu podstawowym scenariuszem, jest ten, który zakłada budowę korekty nieregularnej. Obecne spadki powinny być więc jej falą C i po jej zakończeniu para powinna zaatakować szczyt wyznaczony przez falę B korekty spadkowej.

Na wykresie icimoku widzimy, że spadki zapoczątkowane odrzuceniem linii Tenkan W1, dotarły do linii Kijun D1. Liczę na obronę wsparcia wyznaczonego przez Kijun i kontynuację wzrostów na bazie fali 3C. Na wykresie H4 mieliśmy już wstępny sygnał na longa, ale zawsze czekam na potwierdzenie w postaci pokonania linii Kijun H4. Pozostaje obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here