Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

W zeszłym tygodniu para EUR/USD mocnym Pin Barem odrzuciła górne ograniczenie strefy oporu. Z falowego punktu widzenia, mamy zakończoną w ten sposób falę 2B i powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków w ramach fali 3C. Pokonanie wsparcia, które znajduje się w okolicach poziomu 1,1820, będzie tego potwierdzeniem. Jeżeli strefa zostanie pokonana, kolejnym przystankiem dla ewentualnych spadków, będzie linia trendu i najbliższa strefa popytowa. Mocny ruch w górę zaneguje scenariusz spadkowy, ale jest to mniej prawdopodobny scenariusz. Spadek pod linię wyznaczoną po ostatnich dołkach i strefę wsparcia i jej re-test, będzie okazją do szukania pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD, wybroniła w zeszłym tygodniu po raz kolejny strefę wsparcia. Powstał wzrost, który jak do tej pory jest trójką. Możemy mieć do czynienia z trzema scenariuszami. Pierwszy zakłada, że ruch ten zostanie dokończony i powstanie piątka w górę, która będzie falą C i zakończy korektę wzrostową. Drugi, że trójka w górę jaka własnie powstała jest falą c korekty nieregularnej i zobaczymy spadki w ramach jej fali c, czyli fali 2B całego układu. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kontynuację wzrostów w ramach fali 3C. Trzeci wariant zakłada, że obecnie tworząca się fala wzrostowa zostanie dopełniona i powstanie układ 1212. Po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć zmianę trendu na wzrostowy i atak na szczyt z początku sierpnia.


USD/JPY

Powstałe nocne luki troszkę zaburzają obraz na parach z jenem. Wykres pary USD/JPY otworzył się pod strefą wsparcia, ale szybko znalazł się powyżej jej dolnego ograniczenia. Jeżeli strefa zostanie po raz kolejny wybroniona, powinniśmy zobaczyć zakończenie korekty spadkowej ABC i kontynuację wzrostów w ramach fali 3C. Re-test strefy wsparcia od góry, będzie okazją do szukania longów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here