Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD w dalszym ciągu pozostaje w trendzie wzrostowym. Reakcja pary na strefę oporu była krótkotrwała i sprowadziła wykres tylko 100 pisów niżej. Od tego momentu oglądamy powolnie wspinanie wewnątrz Inside Bara jaki powstał na wykresie dziennym. Wybicie z niego górą otworzy drogę do wyższych poziomów. Trzeba jedna zaznaczyć, że ruch jest coraz wolniejszy. Patrząc pod kątem fal na ostatnią podfalę widzimy, że ruch ten może odbywać się w ramach fali piątej. Jeżeli tak, to powinniśmy w niedługim czasie zobaczyć większą korektę spadkową.

Wykres sentymentu pozostaje w zasadzie neutralny. Widzimy lekki przyrost pozycji krótkich i redukcję długich co wobec tego co napisałem powyżej jest uzasadnionym działaniem. Natomiast nie pozwala na szukanie pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD mocnym ruchem spadkowym wybiła się z konsolidacji, o której pisałem wczoraj. Ruch ten jest falową piątką i jest na tyle mocny, że trzeba założyć jego kontynuację. Obecnie wykres pary testuje przyspieszoną linię trendu i jeżeli powstanie reakcja popytu, powinniśmy zobaczyć ruch korekcyjny w ramach fali 2B. Najbliższy opór mamy w okolicach poziomu 1,3150-60. Jeżeli ruch spadkowy byłby kontynuowany, pierwszym miejscem docelowym będzie główna linia trendu i wsparcie w okolicach poziomu 1,3050.

Na wykresie sentymentu mamy wzrost pozycji zarówno krótkich jak i długich. Nie pozwala to na szukanie wejścia, ale jeżeli powstanie ruch korekcyjny i zostanie on wykorzystany do redukcji longów, będę szukał shorta w okolicach poziomu oporu, o którym wspomniałem wyżej.


USD/JPY

Wczoraj pisałem o piątce wzrostowej na parze USD/JPY i jej kontynuacji jeżeli nie będzie falą C korekty nieregularnej. Piątka okazała się właśnie taką falą i po jej zakończeniu oglądamy kontynuację spadków. Ruch spadkowy przyspieszył i pokonał strefę wsparcia, która stała się teraz oporem. Obecnie mamy próby jej re-testu. Patrząc na cały ruch spadkowy można przypuszczać, że para będzie kontynuować ruch na południe i test wsparcia 109,500 jest dla niego celem na przyszły tydzień.

Mali gracze liczą jednak na fałszywe wybicie i ruch w górę. Na wykresie sentymentu widzimy mocny wzrost pozycji długich i redukcję krótkich. Do momentu aż nie znajdziemy się ponad pokonanym wsparciem a teraz oporem, pozostaje z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here