Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD dotarła ostatnio do kluczowej strefy podażowej. Od wczoraj oglądamy mocną reakcję na wspomnianą strefę. Spadek jaki oglądamy powoli przeradza się w impuls. Może to być początek większej korekty, dla której pierwszym celem powinno być górne ograniczenie trójkąta kończącego.

Jeżeli zerkniemy na niższy TF, zobaczymy że mała formacja głowy z ramionami jaka powstała przy szczycie zrealizowała się i wykres dotarł do poziomu minimalnego jej zasięgu. Widzimy również, że formuje się piątka falowa, która może być falą 1A. Jeżeli tak, to powinniśmy zobaczyć kolejne spadki w ramach fali 3C. Jeżeli jednak powstały impuls będzie falą C korekty nieregularnej, to po jego dokończeniu zobaczymy kolejną próbę ataku na kluczową strefę oporu.

Sentyment w dalszym ciągu pokazuje wzrost pozycji krótkich, ale również ilość pozycji długich powoli rośnie. Ponieważ jesteśmy w trendzie wzrostowym a przynajmniej ostatnie momentum takim jest dobrym rozwiązaniem będzie szukanie końca korekty i próba przyłączenia się do wzrostów.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD dotarła ostatnio do bariery podażowej, którą stanowi ostatni szczyt jaki uformował się w połowie maja. Od tego momentu oglądamy ruch spadkowy, który powinien być korektą. Patrząc na wykres pod kątem falowym widzimy, że ruch w górę nie został zakończony i powinniśmy zobaczyć jeszcze jedną próbę ataku na szczyt. Korekta jaka właśnie powstaje może zakończyć się w okolicach zniesienia 38.2 fali trzeciej. Może również przerodzić się w większą akumulację ponieważ fala druga była bardzo mała.

Podobnie jak na parze EUR/USD i tutaj oglądamy w dalszym ciągu otwieranie pozycji krótkich przez małych graczy. Wykres pary znajduje się tuż pod lokalną strefą ostatnio pokonanego wsparcia teraz oporu. Powrót ponad ten obszar i jego re-test od góry powinien być okazją do szukania pozycji.


USD/JPY

Wykres pary USD/JPY pokonał lokalne wsparcie i zakończył wzrosty na linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach. Jest to istotna istotna linia i jej pokonanie pozwoli na ruch w kierunku poziomu 114.300 gdzie znajduje się kolejna strefa oporu. Obecnie oglądamy próbę przełamania lokalnego wsparcia. Jeżeli powiedzie się to powinniśmy zobaczyć większy ruch spadkowy. Jeżeli natomiast poziom zostanie wybroniony, jest szansa na kolejny atak na linię.

Wiara w spadki jest coraz większa co widać na powyższym screenie, dlatego dobrym pomysłem będzie szukanie końca korekty i próba przyłączenia się do wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here