Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Spadki na parze EUR/USD dotarły w zeszłym tygodniu do ważnej strefy wsparcia. Pojawiła się mocna reakcja popytu, która doprowadziła do wzrostów i re-testu ostatnio pokonanej strefy i linii wewnętrznej. Jeżeli parze uda się pokonać najbliższe przeszkody, można będzie oczekiwać większego odreagowania i ruchu w kierunku poziomu 1,1800. Fala jaka powstała od dołka jest piątką dlatego taki scenariusz jest całkiem prawdopodobny, szczególnie że na wykresie tygodniowym oglądane odbicie utworzyło sporego Pin Bara.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para pokonała linie Tenkan z wykresu dziennego. Trzy świeczki do tyłu mieliśmy re-test linii Kijun z h4 i Pin bara odrzucającego linię. Może to sugerować chęć wzrostu w kierunku linii Kijnu z wykresu dziennego i budowę fali 3C. Przy neutralnym sentymencie można by było rozważyć taką pozycję gdyby nie chmura, która jest tuż nad ceną. Wyjście ponad nią da sygnał, ale wtedy stosunek RR będzie za mały, dlatego pozostaje z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD mamy skończony impuls spadkowy (jeżeli fala 5 nie będzie wydłużona). Fala dotarła do strefy wsparcia i obecnie oglądamy reakcje w postaci wzrostów. Jeżeli fala piata nie będzie wydłużona to należy spodziewać się ruchu w kierunku ostatnio pokonanej strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,3520. Jeżeli jednak fala piąta będzie wydłużona, to obecnie oglądany wzrost jest tylko falą 2/5 i po jej zakończeniu zobaczymy kontynuację spadków w kierunku poziomu 1.3000.

Na wykresie H4 z Ichimoku widzimy, że ostatnia sekwencja spadkowa została zakończona. Powstała fala od dołka pokonała linie Tenkan z wykresu dziennego. Budująca się sekwencja może być korektą prostą abc, falą A bardziej rozbudowanej struktury, falą 3c, lub układem 1212. Jak widać mamy kilka możliwych scenariuszy. Pokonanie linii Tenkan z obroną linii Senkou Span A z wykresu tygodniowego, zakończenie falowej sekwencji spadkowej, wszystko to może sugerować większy ruch w górę w kierunku linii Kijun. Taki wariant jest przeze mnie obecnie preferowany.


USD/JPY

Spadki na USD/JPY dotarły do wsparcia. Powstała reakcja popytu, która po dwóch pin barach doprowadziła do wzrostów w kierunku ostatnio pokonanej strefy. Cały układ w górę jest piątką i jeżeli nie jest to fala C to należy się spodziewać jej kontynuacji. Oglądane spadki mogą być zarówno korektą prostą abc, jak i falą A większej struktury korekcyjnej. Sporo może wyjaśnić się po zakończeniu budowy obecnej fali wzrostowej. Do jej zakończenia brakuje podfali piątej. Powstanie wtedy piątka, która powinna mieć kontynuację. Kolejna fala da odpowiedz czy będzie to fala c po zakończeniu której zobaczymy falę C w dół, czy też fala 3, która będzie początkiem fali 3C w górę.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here