Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd040320

Bardzo mocne odbicie na parze EUR/USD jest w dalszym ciągu kontynuowane. Para uporała się z dolnym ograniczeniem strefy oporu, które można wyznaczyć na przedłużeniu płaskiej i długiej linii Kijun W1. Obecnie para dotarła do górnego ograniczenia strefy oraz linii SSA chmury spadkowej z wykresu tygodniowego. Patrząc na niższe TF, można zakładać, że para powoli kończy pierwszą falę wzrostową. Jeżeli nie jest ona falą C w korekcie nieregularnej to powinna mieć ona swoją kontynuację w ramach fali 3C. Cały czas czekam na korektę powstającego impulsu. Jeżeli para odrzuci testowany opór, to powinna zmierzać w kierunku pokonanej kilka dni temu linii Kijun D1. W miejscu tym znajduje się również zniesienie 50 procent impulsu. Liczę na odrzucenie tego poziomu i na niższym TF będę szukał pozycji pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy040320

Na parze USD/JPY mamy bardzo podobną sytuację. Nawet na wykresie dziennym widzimy wyraźną piątkę spadkową. Zakładam jej kontynuację. Para dotarła do strefy wsparcia, a ponieważ piątka wydaje się wykończona, to spodziewam się jej korekty i ruchu w kierunku cienkiej linii SSB i przedłużenia płaskiej Tenkan W1. Ruch taki będzie odbywał się w ramach fali 2B i będzie okazją do szukania pozycji pod spadkową falę 3C. Cały czas zakładam, że powstałe fale i na EUR/USD jak i na USD/JPY to nie są fale c korekty nieregularnej. Taka możliwości istnieje, ponieważ ruchy poprzedzające tworzące się obecnie fale są trójkami. Wszystko będzie wiadomo po korektach i reakcji na wspomniane poziomy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here