Naga Markets„Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.
EUR/USD

Para EUR/USD mocnym ruchem pokonała lokalną strefę oporu w okolicach poziomu 1.1940 i dotarła do bardzo ważnej strefy oporu. Widzimy reakcję strony podażowej, która może doprowadzić do re-testu przynajmniej wewnętrznej linii wsparcia. Obecna fala wzrostowa tworzy impuls, do którego zakończenia brakuje podfali piątej. Powstanie takiej fali oznaczać będzie koleją próbę ataku na kluczowy opór. Cały układ będzie można wtedy oznaczyć jako ABC gdzie A=C. Mocny ruch w górę i pokonanie strefy podażowej, będzie oznaczał tworzenie fali trzeciej i kontynuację wzrostów w kierunku poziomu 1,2300.

Cały mocny wzrost jaki oglądamy od kilku dni został wykorzystany do otwierania pozycji krótkich lub ich uśredniania. Ponieważ do otwierania pozycji będę teraz używał wskaznika Ichimoku, który jest zgodny z trendem, obecne nastawienie sentymentu każe mi pozostać z boku. Poranne analizy będą łączone z wieczornymi w których będę grał na podstawie własnie tego wskaznika i sprawdzał, czy sentyment w jakiś sposób jest w stanie wpłynąć na wyniki takiej gry.

Partnerem cyklu „szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

invest

GBP/USD

Para GBP/USD pokonała lokalny opór i zbliża się do kluczowej strefy oporu. Jej trwałe pokonanie będzie domknięciem luki jaka powstała w czerwcu 2016 roku i otworzy drogę do kontynuacji wzrostów w kierunku poziomu 1,3900. Obecnie można spodziewać się re-testu pokonanego ostatnio poziomu i „zebranie sił” do ataku na kluczowy poziom.

Podobnie jak w przypadku EUR/USD również i tutaj widzimy bardzo mocną przewagę pozycji krótkich. Pokonanie ostatniego szczytu będzie prawdopodobnie wiązało się z ucieczką z tych pozycji i w efekcie zobaczymy mocny impuls wzrostowy. Tutaj również pozostaję z boku.


USD/JPY

Para USD/JPY dotarła do testowanej już wielokrotnie wewnętrznej linii wsparcia i próbuję ją odrzucić. Jeżeli się to uda, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku poziomu 113,100. Pokonanie wsparcia będzie wiązało się z testem poziomu 111.800.

Jeżeli spojrzymy na wykres z nałożonym wskaznikiem Ichimoku zobaczymy, że ostatnie spadki odbywały się po linii Senkou Span A i obecnie testowana jest linia Kijun. Jej pokonanie oznaczać może głębszy spadek nawet do dolnego ograniczenia chmury.

Natomiast sentyment sprzyja otwieraniu pozycji długich, dlatego jeżeli para wybroni obecne poziomy, będę szukał na wykresie H4 pozycji długiej.

Wszystkie analizy z cyklu „szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here