Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD dotarła do dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia. Jej pokonanie zaneguje przedstawiony wcześniej scenariusz z budową korekty nieregularnej jako fali 2B. To znaczy fala ta może być oczywiście przedłużona kolejną falą tworząc rozbudowaną falę B, ale pokonanie tak ważnego wsparcia, może doprowadzić do kontynuacji spadków. Do momentu mocnego wyjścia pod testowany właśnie poziom, scenariuszem podstawowym jest ten z zakończeniem fali 2B i wzrostem w kierunku szczytu na bazie fali 3C.

Na wykresie Ichinoku para walczy na wsparciu jakim jest linia Tenkan i SSB W1, które znajdują się na wysokości testowanej obecnie chmury D1. Tuż poniżej znajduje się linia Kijun Mn i jej pokonanie zaneguje scenariusze wzrostowe. Jak wariant z falą 3C ma się realizować, to para powinna z obecnych poziomów ruszyć w kierunku Kijun D1. Jej pokonanie otworzy drogę do dalszych wzrostów, a jej re-test będzie okazją do szukania pozycji pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD pokonała zewnętrzną linię poprowadzoną po szczytach i obecnie testuje jej wewnętrzne ograniczenie. Patrząc od szczytu mamy zakończoną korektę prostą, która może być falą czwartą tworzącego się impulsu, albo początkiem fali B większej struktury korekcyjnej. Mocniejszy ruch w jakimś kierunku powinien określić z jakim scenariuszem mamy do czynienia. W dalszym ciągu liczę na obronę testowanych poziomów i kontynuację wzrostów, czy to w ramach fali piątej, czy też już fali C. Zejście poniżej szczytu fali pierwszej zaneguje scenariusze wzrostowe.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do ważnego wsparcia jakim jest linia Tenkan W1, która pokrywa się z linią SSB D1. Parze udało się pokonać linię Kijun D1, ale na razie jest to raczej naruszenie niż przełamanie (dzisiejsza świeczka wzrostowa zbuduje łączonego Pin Bara). Nastawiam się na obronę wsparcia i ruch ponad Kijun D1. Jego re-test od góry, czyli korekta powstałego impulsu będzie można wykorzystać do zagrania pod wzrosty. Pokonanie Tenkan W1 otworzy drogę do spadków i tym samym zaneguje scenariusz wzrostowy.


USD/JPY

Na tygodniowym wykresie pary USD/JPY widzimy, że para dotarła do ważnej strefy oporu. Jej pokonanie pozwoli na kontynuację wzrostów w ramach fali 3C impulsu jaki powstał pod koniec 2016 roku. Obecnie para jest w fali trzeciej licząc od ostatniego dołka, dlatego pokonanie oporu jest bardzo realne. Na razie dynamika tego ruchu jest mizerna, ale to się może zmienić po wyjściu pary nad kluczowy poziom. Re-test od góry, oporu będzie okazją do szukania wejścia pod kontynuację fali 3C.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do poziomu wyznaczonego przez zasięg dla fali V. Łącząc to z bardzo mocną i ważną strefą podażową, można spodziewać się korekty w kierunku przynajmniej linii Tenkan D1. Taki ruch będzie można wykorzystać do podpięcia się pod trend. Na wykresie H4 będzą to okolice chmury wzrostowej i odbicie od niej będzie sygnałem do wejścia w pozycje.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.

 
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here