Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd030919

Para EUR/USD zgodnie z przewidywaniami, realizuje scenariusz zakładający budowę fali trzeciej. W ostatnim wpisie odrzuciłem scenariusz, w którym para miała kontynuować wzrost jako kontynuację odbicia od ostatniego dołka (fala spadkowa, która powstała po odrzuceniu tygodniowych linii KIjun i Tenkan, zeszła za nisko). W grę wszedł scenariusz z kontynuacją spadków w ramach kolejnej nogi wspomnianej fali spadkowej. Jej korekta dotarła do zniesienia 50 procent i dziennej linii KIjun. Linia została odrzucona łączonym Pin Barem i przez moment pozostawała w konsolidacji pomiędzy górnym i dolnym ograniczeniem strefy wsparcia. Dwa dni temu parze udało się pokonać dolne ograniczenie i od tego momentu oglądamy spadki. Obecnie znajdujemy się w podfali piątej fali trzeciej lub fali C. Ponieważ powoli para zbliża się do wsparcia, które znajduje się w okolicach poziomu 1.0910, a do tego para zrealizowała zasięg dla fali V, można spodziewać się jakiegoś odbicia. W zależności od tego czy mamy do czynienia z falą 3 czy C, ewentualne odbicie, będzie odpowiednio albo falą czwartą ostatniej sekwencji spadkowej, albo początkiem większego ruchu na północ.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy030919

Para USD/JPY pozostaje w bezruchu. W dalszym ciągu obserwujemy konsolidację pomiędzy tygodniową i dzienną linią Tenkan. Ruch ten wydaje się w dalszym ciągu korektą ostatniej fali wzrostowej. Całkiem możliwe, że para buduje korektę nieregularną. Jeżeli tak, to para jeszcze raz zejdzie w okolice Tenkan D1. Jej odrzucenie powinno skutkować wzrostem w ramach fali C korekty prostej. Miejscem docelowym dla takiego ruchu powinna być linia Tenkan W1. Jeżeli dojdzie do takiego ruchu, to ewentualne odrzucenie wspomnianej linii w połączeniu z sygnałem na niższym TF, pozwoli na szukanie pozycji pod kontynuację spadków.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here