Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pozostaje zamknięta pomiędzy dwoma poziomami. Wewnętrzna linia powoli przestaje mieć znaczenie, choć w dalszym ciągu para ją respektuje. W dalszy ciągu scenariuszem bazowym dla mnie, jest tej w którym ostatnia fala spadkowa X jest pierwszą i zakładam jej kontynuacje. Obecne wzrosty traktuje jako falę c korekty prostej i po jej zakończeniu zakładam spadki. Scenariusz będzie aktualny do momentu pokonania przez parę strefy oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1730.

Na wykresie Ichimoku, para w dalszym ciągu respektuje miesięczną linię Senkou Span A, która nie pozwala na kontynuacje spadków w kierunku linii Kijun. Linia ta znajduje się jakieś 200 pisów poniżej SSA i szukam okazji do zagrania pod taki ruch. Na razie co widać na wykresie dziennym, para znajduje się pomiędzy liniami Tenkan i Kijun. Jeżeli para pokona Kijun, a tak powinno być według scenariusza z korektą prostą, to wybicie szczytu i szybki powrót pot Kijun będzie okazją do szukania pozycji na spadki. Sentyment pozostaje w dalszym ciągu neutralny, dlatego będzie można szukać pozycji. Scenariusz przestanie obowiązywać po zdecydowanym i trwałym pokonaniu linii Kijun D1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD testuje naprzemiennie wewnętrzną linię SR. Od dołu na parę działa strefa wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,3100, natomiast od góry bardzo ładnie działa wewnętrzna linia poprowadzona po szczytach ostatniej korekty wzrostowej. Jak pisałem wczoraj, cała struktura spadkowa powinna odbywać się w ramach wydłużonej fali piątej i powoli przybiera formę klina spadkowego. Struktura ma już pięć podfal, ale ostatnia trójka może być traktowana jako fala c. Przy takim założeniu wzrosty od dołka należy traktować jako falę d, a po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć spadki w ramach fali kończącej. Jeżeli para pokona najbliższy szczyt, scenariusz taki przestanie obowiązywać i całą strukturę będzie trzeba uznać za zakończoną.

Na wykresie Ichimoku, para w dalszym ciągu pozostaje pod linią Senkou Span A W1 i dopiero wyjście nad nią pozwoli na większe odreagowanie spadków. Na wykresie Dziennym para znajduje się pod Tenkan, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że linia zostanie pokonana, a para ruszy w kierunku linii Tenkan. Taki obraz wpisze się w scenariusz z budową fali d i pozwoli przy odrzuceniu linii szukać pozycji pod spadki pod falę e.


USD/JPY

Para USD/JPY dotarła do ważnego miejsca, gdzie przebiega strefa oporu umiejscowiona w okolicach ostatniego szczytu i strefa wyznaczona pomiędzy liniami poprowadzonymi po szczytach. Ich pokonanie otwiera drogę w kierunku poziomu 113.500. Ostatni układ fal bardziej przypomina strukturę kończącą niż impuls, dlatego lepiej poczekać na wybicie ponad szczyt i dopiero przy ewentualnym re-teście szukać pozycji pod kontynuację wzrostów.

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para zatrzymała się na przedłużeniu tygodniowej linii Kijun. Dopiero jej pokonanie pozwoli myśleć o kontynuacji wzrostów. Miejsca nie jest za wiele, bo kolejną przeszkodą dla pary, będzie tygodniowa Senkou Span A i przedłużona linia Kijun Mn. Pozostaje obserwacja. Sentyment od pewnego czasu staje się mocno prospadkowy. Z jednej strony nie pozwala to na otwieranie longów, ale z drugiej takie nagromadzenie shortów przy ewentualnym pokonaniu wspomnianej pierwszej przeszkody może przyspieszyć ruch wzrostowy, a co za tym idzie pozwolić na szukanie longa przy re-teście pokonanej strefy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here