Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD dotarła co można zobaczyć na wykresie tygodniowym, do kluczowej strefy oporu. Należy spodziewać się większej aktywności strony podażowej. Na wykresie h1 widzimy, że pierwsze jej objawy są już widoczne. Powstała mała formacja głowy z ramionami. Wykres powoli zmierza do linii szyi. Jej pokonanie skutkować będzie początkiem większej korekty. Jeżeli linia się wybroni, powinniśmy zobaczyć koleją próbę ataku na strefę oporu. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Obszar ten zatrzymywał ruch ceny już wielokrotnie i przed atakiem powinna powstać jakaś strefa akumulacji.

Sentyment pokazuje w ostatnim czasie redukcje zarówno pozycji krótkich jak i długich. Troszkę dziwne miejsce na takie manewry. Był weekend, więc trzeba poczekać do końca dnia na ostateczne jego ustawienie.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobnie jak EUR/USD, para GBP/USD dotarła do ważnej strefy podażowej. Nie jest to tak kluczowe miejsce, ale też ważne. Widzimy pierwsze oznaki schłodzenia i być może pojawi się większa korekta przed atakiem na ostatnie szczyty. To, że taki atak będzie miał miejsce jest raczej pewne. Jak spojrzymy na wykres pod kątem fal zobaczymy, że fala trzecia impulsu jaki się wyrysował powoli powinna się kończyć. Jeżeli powstanie korekta, powinna ona odbyć się w ramach fali czwartej.


USD/JPY

Para USD/JPY w zeszłym tygodniu pokonała bardzo ważną strefę oporu. Droga do wyższych poziomów została otwarta. Jednym co zastanawia to momentum jakie towarzyszyło wybiciu. Obecnie wykres wyrysował nam trójkę falową i albo nastąpi mniejsza korekta i mocny ruch w górę w ramach fali 33 albo sekwencja wzrostowa zakończy się i wrócimy do spadków. Trzeba obserwować okolice pokonanego oporu i reakcje jaka pojawi się w tym miejscu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here