Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


USD/JPY

usdjpy030619

Para USD/JPY powoli realizuje scenariusz jaki przedstawiałem w zeszłym tygodniu. Para po odrzuceniu oporu, który zbiegł się z linią Tenkan W1 (czerwona grubsza linia), ruszyła w dół budując piątkę spadkową. Powstałą korekta, która wpisała się w Inisde Bar. Pod koniec tygodnia, para próbowała wyjść z niego górą, testując tym samym linię Tenkan D1. Linia została odrzucona, a powstały Pin Bar był powrotem do IB, przez co powstała formacja Fakey. Na wykresie H4 powstał sygnał sprzedaży w postaci odbicia od chmury. Od tego momentu oglądamy spadki, które odbywają się w ramach fali trzeciej. Zasięg N wyznaczony na pierwszej fali spadkowej, został pokonany, a pora powinna zmierzać w kierunku poziomu wyznaczonego dla fali V. Obecnie spodziewam się korekty w ramach fali czwartej, która powinna zakończyć się w okolicach poziomu 108,700, gdzie znajduje się lokalna strefa oporu i jest to poziom zniesienia 38.2 procent fali trzeciej. Po zakończeniu korekty powinniśmy zobaczyć falę piątą, której celem będzie poziom 107,400. Jest to wspomniany zasięg dla fali V i ważna strefa oporu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

CHF/JPY

chfjpy030619

Jeżeli spojrzymy na liniowy wykres pary CHF/JPY w ujęciu tygodniowym, to zobaczymy zakończoną drugą piątkę potencjalnej spadkowej fali C. Jeżeli tak, to obecne odbicie można traktować jako początek wzrostów. W drugim scenariuszu, już na wykresie świeczkowym, ostatnia fala spadkowa (vC) jest falą pierwszą wydłużonej fali VC. Jaki scenariusz będzie realizowany, dowiemy się po teście strefy oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 109,800. Jeżeli parze uda się pokonać strefę, a co za tym idzie tygodniowe linie Tenkan i Kjun, będzie można szukać pozycji pod scenariusz wzrostowy. Odrzucenie oporu i linii, będzie oznaczało, zakończenie korekty na bazie fali czwartej fali pierwszej fali 5C.

chfjpy030619b

Na wykresie dziennym widzimy, że para ma za sobą trójkę wzrostową (od dołka), potem trójkę spadkową. Po jej zakończeniu, powstało odbicie, które trwa do tej pory. Obecnie para testuje od dołu linię Kijun D1 i jeżeli się parze uda ją pokonać, to kolejnym celem dla wzrostów, będzie tygodniowa linia Tenkan i Kijun. Jeżeli para pokona Kijun D1, otworzy się szansa do zagrania pod scenariusz wzrostowy. Liczę na minimum falę c korekty fali spadkowej ,czyli ruch w kierunku płaskiej linii SSB chmury spadkowej i Tenkan/Kijun W1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here