Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd030220

Para EUR/USD mocno zareagowała na strefę wsparcia, do której dotarła w zeszłym tygodniu. Liczyłem wtedy na odrzucenie wsparcia i ruch w kierunku tygodniowej linii Kijun. Tak tez się stało. Para pokonała linię i dotarła do chmury. Jeżeli spojrzymy na niższy TF to zobaczymy, że buduje nam się impuls. Do jego zakończenia brakuje podfali 4/5. Spodziewam się odbicia od SSB i ruchu w kierunku pokonanej Kijun W1. Ruch taki będzie odbywał się w ramach fali czwartej. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć jeszcze jedną próbę ataku na SSB. Jeżeli parze uda się dokończyć impuls, to definitywnie para zamknie trójkę spadkową i zacznie przynajmniej podobną w górę. Czyli czekam na zakończenie piątki i jej korektę. Korektę postaram się wykorzystać do zagrania pod minimum falę c. Ruch taki będzie odbywał się w ramach albo fali B, czyli korekty ostatniej trójki spadkowej, albo w ramach fali C kontynuacji wzrostów.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy030220

Para USD/JPY nie odbiła na co liczyłem od linii Tenkan W1. Linia została pokonana i para ruszyła w dół w kierunku wspracia, które jest obecnie testowane. Przez taki ruch spadkowy jaki oglądamy od zeszłego tygodnia, scenariusz zakładający korektę impulsu wzrostowego i kontynuację wzrostów, powoli przestaje obowiązywać. Jeżeli parze uda się pokonać testowaną strefę to kolejnym przystankiem dla spadków będzie tygodniowa linia Kijun. Pod taki scenariusz spróbuję zagrać. Czekam na korektę w kierunku pokonanej linii Tenkan W1 i jej odrzucenie. Na wykresie H4 lub H1 poszukam wejścia pod kolejną falę spadkową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here