Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd030119

Para EUR/USD po raz kolejny nie poradziła sobie z magicznym poziomem 1,1450. Wczorajsza reakcja podażowa mogła być zakończeniem fali c w korekcie prostej i początkiem impulsu spadkowego. Sam spadek jest piątką, a to oznacza, że powinien mieć on swoją kontynuację. Dwa scenariusze wchodzą w grę. W pierwszym oglądany spadek jed początkiem kolejnej fali spadkowej i jego korekta powinna być dobrą okazją do szukania pozycji pod spadki. W drugim, oglądana piątka jest tylko falą a w fali B większej struktury korekcyjnej i po jej zakończeniu zobaczymy wzrosty w ramach fali C.

eurusd030119ichi

Na wykresie Ichimoku para znajduje się pomiędzy dwoma liniami. Od góry parę ogranicza linia KIjun W1 i Mn, a od dołu tygodniowa Tenkan. Pokonanie którejś z nich powinno rozjaśnić nieco sytuację. Na wykresie dziennym widzimy, że para wyszła ze spadkowej chmury dołem i znalazła się pod Kijun D1. Można szukać pozycji pod kolejną nogę tego spadku. Obecnie czekam na ponowny re-test Kijun D1 i jej odrzucenie co na wykresie H4 powinno dać sygnał do zagrania.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd030119

Para GBP/USD nie poradziła sobie z poziomem 1,2740, który odrzuciła, kończąc tym samym korektę prostą ostatniej fali spadkowej. Liczyłem, że wczorajsza świeczka podażowa będzie miała swoją korektę, co pozwoli na dołączenie się do spadków. Nic takiego się nie stało i para w nocy zanurkowała w dół. Na wykresie dziennym bardzo ciężko określić z czym mamy obecnie do czynienia. Najprościej uznać, że oglądany dwudniowy spadek jest pierwszą dalą spadkową nowego impulsu. Jednak jak spojrzymy na wykres tygodniowy pary, to możemy doszukać się zakończonej sekwencji spadkowej, co powinno skutkować wzrostami i budową jej korekty (jeżeli obecna świeczka dzienna zakończy się Pin Barem, to taki scenariusz będzie bardzo prawdopodobny).

gbpusd030119ichi

Na wykresie Ichimoku, para idealnie w punkt odrzuciła tygodniową linię Tenkan, co skutkowało oglądanymi od dwóch dni spadkami. Para znalazła się pod linią Kijun D1, co pozwala szukać pozycji pod kolejną falę spadkową. Oglądane odbicie powoli zbliża się do chmury z wykresu H4. Jeżeli chmura w połączeniu z linią Kijun D1 zostanie odrzucona, to powinien pojawić się sygnał do zagrania pod spadki. Ponowne wyjście powyżej Kijun D1 i zakończenie dnia mocnym Pin Barem zaneguje raczej scenariusz spadkowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here