Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd021219

Para EUR/USD zakończyła budowę kolejnej fali spadkowej, która jest piątką zakończoną dodatkową trójką. Mamy teraz kilka możliwości. Pierwszy scenariusz zakłada, że powstałą piątka jest pierwszą falą spadkową. Oznacza to, że obecne odbicie w kierunku tygodniowej linii Tenkan i linii SSB chmury wzrostowej, jest falą c korekty nieregularnej, czyli falą drugą powstałego impulsu. Po odrzuceniu wspomnianych linii zobaczymy kontynuację spadków. W drugim scenariuszu, para zakończyła korektę dużej, wzrostowej fali 1A, czyli zakończyła budowę fali 2B. W tym przypadku, para pokona linie i zaczną się wzrosty w ramach fali 3C. W trzecim scenariuszu, para od szczytu wyrysowała piątkę spadkową. Oznacza to, że obecnie para znajduje się w dużej fali 2. Zamierzam podłączyć się do każdego ze scenariuszy. W pierwszym, odrzucenie Tenkan W1 da sygnał do zagrania na spadki. W pozostałych dwóch poczekam na mocny impuls wzrostowy i pokonanie oporów. Korektę powstałego impulsu i np re-test linii od góry, albo wyjście z chmury i re-test SSA powinno pozwolić na podłączenie się pod scenariusze wzrostowe.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy021219

Na parze USD/JPY bez większych zmian. Para po wyrysowaniu kolejnego impulsu wzrostowego, dotarła w rejony górnego ograniczenia struktury trójkąta. Jak wspominałem w ostatnim wpisie, para ma dwie możliwości. W pierwszej, para kończy powoli wypełniać trójkąt, który jest falą C i po odrzuceniu górnego jego ograniczenia, ruszy w dół w kierunku tygodniowej linii Tenkan. W drugim przypadku, para buduje układ 1212. Oznacza to, że para zaczyna trzecią falę. Jeżeli tak się stanie, to korektę obecnego impulsu będę starał się wykorzystać do szukania pozycji pod wzrosty. Ruch w kierunku KIjun D1 i jego odrzucenie, będzie ku temu dobrą okazją.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here