Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD po odrzuceniu kluczowej strefy oporu, która jest linią szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami, kontynuuje spadki w kierunku dolnego ograniczenia strefy popytowej. Jak pisałem wcześniej, w grze są trzy scenariusze. W pierwszym, który jest podstawowym, obecnie oglądane spadki są falą c w korekcie nieregularnej. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć wzrosty w ramach fali 3C. W drugim, spadki są początkiem fali B większej struktury korekcyjnej. W trzecim, korekta prosta została zakończona i mamy początek kolejnej fali spadkowej. Bardzo dużo zależy od reakcji pary na obecnie testowane poziomy. Ich pokonanie zaneguje scenariusz wzrostowy.

Na wykresie ichomoku widzimy, że para pokonała linie Tenkan i Kijun D1 i dotarła do wąskiej chmury. Jej pokonanie doprowadzi do pokonania SSB W1 i Tenkana W1 a tym samym do testu najważniejszej Kijun Mn. Jeżeli para ma powrócić do wzrostów to jest to idealne miejsce na zakończenie korekty. Obecnie nie ma możliwości na otwarcie pozycji pod falę 3C, ponieważ na wykresie H4 jesteśmy sporo pod chmurą. Można za to szukać pozycji krótkiej pod ewentualną falę c korekty prostej. Dobrym miejscem do tego będzie re-test Kijun D1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD dotarła ponownie do linii poprowadzonej po szczytach i lokalnego wsparcia. Jeden ze scenariuszy zakłada zakończenie spadkowej korekty prostej w ramach fali czwartej tworzącego się impulsu wzrostowego. Para znajduje się w bardzo dobrym miejscu do rozpoczęcia fali piątej. Zejście poniżej wsparcia zaneguje taki scenariusz. Kolejnym, podobnym do tego z pary EUR/USD, jest budowa fali B większej struktury korekcyjnej. Czyli wzrosty od dołka, należy oznaczyć jako zakończoną falę A.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para odbiła od linii Kijun Mn (zielona przerywana), pokonała Tenkan D1, a obecnie walczy o obronę Kijun D1 i SSB D1. Tuż poniżej ceny znajduje się Tenkan W1 i jej pokonanie może doprowadzić do większych spadków. Na wykresie H4 jesteśmy poniżej chmury co nie pozwala na otwieranie pozycji. Dopiero wyjście ponad chmurę i jej re-test będzie dobrą okazją do zagrania pod ewentualną falę 5.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here