Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd020819

Korekta jaka powstała ostatnio na parze EUR/USD, nie dotarła do miejsca, w którym można by było szukać pozycji pod podłączenie się pod kontynuację spadków. Liczyłem, że jeżeli powstanie układ falowy 1212, to korekta przynajmniej przetestuje dzienną linię Tenkan. Nic takiego się nie stało i para od razu ruszyła w dół pokonując strefę wsparcia znajdującą się w okolicach poziomu 1.1100. Możemy brać pod uwagę przynajmniej dwa scenariusze. W pierwszym mamy zakończoną kolejną falę spadkową (mamy 5 fal w dół). W tym przypadku należy spodziewać się korekty w kierunku poziomu 1.1200. Jego odrzucenie powinno skutkować kontynuacją spadków w ramach fali trzeciej. W drugim, realizujemy układ 1212, a to oznacza, że para jest w fali 33 i po re-teście pokonanej wczoraj strefy popytowej, zobaczymy przyspieszenie spadków. Re-test wspomnianej strefy, zbiegnie się z testem dziennej linii Tenkan. W przypadku jej odrzucenia, będzie można na niższym TF poszukać pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy020819

Bardzo ciekawie zrobiło się na parze USD/JPY. Zgodnie z jednym ze scenariuszy jakie przedstawiałem ostatnio, para dokończyła piątkę wzrostową. Ruch ten odbywał się w ramach fali C korekty prostej. Możemy wziąć pod uwagę dwa scenariusze. W pierwszym, powstała korekta jest falą czwartą impulsu budującego się od szczytu. Oznacza to, że wczorajsze spadki są falą piątą. W drugim, który bardziej mi pasuje do sytuacji, para zakończyła na ostatnim dołku falę A, a jej korekta, była falą B. W tym przypadku, powstający impuls spadkowy jest dopiero pierwszą falą w fali C. Na to własnie liczę i oczekuję korekty impulsu i re-testu linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Odrzucenie linii pozwoli na szukanie pozycji pod właściwą falę trzecią fali C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here