Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD przetestowała wczoraj po raz kolejny górne ograniczenie potencjalnej formacji trójkąta. Poziom został odrzucony i od tego momentu oglądamy spadki, które mogą być początkiem nowej fali spadkowej. Wydaje się, że trójkąt został wypełniony, albo za moment to nastąpi i zobaczymy wybicie z trwającej już prawie dwa miesiące konsolidacji. Scenariuszem bazowym pozostaje ten z trójkątem jako falą czwartą całego impulsu spadkowego.

Na wykresie Ichimoku para w dalszym ciągu balansuje na linii KIjun D1 tuż na krawędzi chmury. Na wykresie tygodniowym para znalazła się pod linią Tenkan i jeżeli jest to trwałe zejście, to szanse na zakończenie konsolidacji wzrosną. Sentyment powoli zaczyna być byczy. Od wczoraj widzimy rosnącą ilość pozycji długich przy mocnej redukcji krótkich. Liczę, że po mocniejszym ruchu poniżej Kijun D1 sytuacja się zmieni i re-test linii pozwoli na wejście w pozycję krótką pod zagranie na falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Najmniej dzieje się na parze GBP/USD. W dalszym ciągu para przebywa na lokalnym wsparciu nie pokazując kierunku. Scenariuszem bazowym jest kontynuacja wzrostów w kierunku górnego ograniczenia trójkąta. Ostatni wzrost był trójką i teraz mamy kolejną spadkową, która może być falą B. Przy takim założeniu, po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć wzrostową falę C. Mocniejszy ruch w dół zaneguje taki scenariusz. Wtedy w grę wejdzie kolejny, w którym spadek, który powstał po zakończeniu impulsu jest już falą C wyższego rzędu, a to oznacza spadki w kierunku dolnego ograniczenia struktury.

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para w dalszym ciągu znajduje się pod tygodniową linią Tenkan, którą para przetestowała i odrzuciła w zeszłym tygodniu. Na wykresie dziennym para znajduje się pod płaską od dłuższego czasu linią KIjun. Linia kilka razy została odrzucona i jeżeli pojawi się mocniejszy impuls spadkowy, będzie można szukać pozycji krótkiej pod kontynuację spadków czyli pod scenariusz drugi. Wybicie ponad linię powinno doprowadzić do testu SSB, czyli górnego ograniczenia potencjalnego trójkąta.


USD/JPY

Na parze USD/JPY oglądamy mocną reakcję na kluczową strefę wsparć. Jak pisałem ostatnio ruch w dół jest impulsem i spodziewam się jego kontynuacji. Przy takim założeniu oglądany wzrost powinien być falą 2B. Jak się dobrze przyjrzymy na niższym TF  zobaczymy, że rysuje się piątka wzrostowa. Może ona być falą c w korekcie nieregularnej co potwierdzi zakładany scenariusz.  Scenariusz będzie aktualny do momentu wybicia ponad obecnie testowany opór.

Na tygodniowym wykresie Ichimoku, para obroniła linię Tenkan i SSA, i obecnie znajduje się ponad chmurą. Ewentualna realizacja scenariusza powinna doprowadzić do jej pokonania i ruchu w kierunku Tenkan. Na wykresie dziennym, parze udało się pokonać opór jakim jest płaska linia Tenkan i do momentu ponownego zejścia poniżej o realizacji zakładanego scenariusza nie ma mowy dlatego obecnie pozostaje z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here