Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD pozostaje w konsolidacji tuż nad poziomem 1,1750. Powstał Inside Bar i wybicie z niego górą pozwoli na kontynuację ruchu w kierunku poziomu 1.1900-50. Jeżeli korekta będzie przedłużała się w czasie, możemy być świadkami testu strefy wsparcia w okolicach poziomu 1.1750, co będzie stanowiło dobra okazję do szukania pozycji zgodnej z trendem.

Wykres sentymentu sprzyja szukaniu pozycji długiej. Wybicie górą z Inside Bara lub re-test wsparcia i powstanie fałszywego wybicia, będzie odpowiednim setupem do tego.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD konsoliduje tuż nad pokonaną ostatnio linią poprowadzoną po ostatnich szczytach. Podobnie jak na parze EUR/USD i tutaj powstał Inside Bar, którego dolne ograniczenie jest własnie testowane. Być może powstanie Fakey, który będzie okazja do zajęcia pozycji. Spadek poniżej wspomnianej linii, otworzy drogę do strefy wsparcia w okolicach poziomu 1,3150. Wybicie górą z Inside Bara powinno doprowadzić do kolejnego testu górnego ograniczenia formacji klina.

Sentyment potwierdza scenariusz wzrostowy i pozwala na szukanie pozycji długiej. Korekta, w której się obecnie znajdujemy, została wykorzystana do otwierania pozycji długich i zamykania krótkich. Wspomniany Inside Bar może być odpowiednim setupem do zajęcia pozycji.


USD/JPY

Para USD/JPY udanie odrzuciła dolne ograniczenie wsparcia. Powstał impuls, który może przerodzić się w większa korektę. Za scenariuszem odrzucającym strefę przemawiało spowolnienie ostatniej fali spadkowej oraz wczorajszy poziom sentymentu. Obecnie para dotarła do lokalnej strefy oporu. W najbliższych godzinach powinniśmy oglądać próby jej pokonania. Dotarcie do linii trendu wydaje się bardzo prawdopodobne.

Obecnie wykres sentymentu nie sprzyja otwieraniu pozycji, dlatego do ewentualnego odrzucenia poziomu oporu lub reakcji na linię trendu pozostaję z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here