Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres pary EUR/USD dotarł wczoraj do strefy oporu w okolicach poziomu 1.1900. Powstał Pin Bar odrzucający strefę. Jeżeli korekta się pogłębi, pierwszy miejscem w którym spadki mogą zatrzymać się, jest przyspieszona linia trendu. Pokonanie linii doprowadzi prawdopodobnie do testu wsparcia w okolicach poziomu 1,1700-50. Może powstać formacja RGR gdzie linią szyi będzie górne ograniczenie strefy wsparcia.

Wykres sentymentu akceptuje w dalszym ciągu szukanie pozycji długiej. Widzimy, że spadek został wykorzystany do dopierania longów. Jeżeli wykres pary odrzuci wspomnianą linię trendu lub strefę wsparcia, pojawi się okazja do otwarcia pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Wykres pary GBP/USD utknął między liniami poprowadzonymi po szczytach i pozostaje w konsolidacji. Dzisiejszy dzień to dzień funta, dlatego zobaczymy zapewne ruch wybijający. Pokonanie dolnej granicy wsparcia otworzy drogę do spadków w kierunku strefy wsparcia w okolicach poziomu 1.3150. Jeżeli jedna uda się wybić górą, powinniśmy w niedługim czasie zobaczyć test ważnej strefy oporu, która znajduje się w okolicach dolnego ograniczenia okna bessy z czerwca ubiegłego roku, czyli poziomu 1.3340.

Wykres sentymentu układa się pod pozycje długie, jednak dzisiejsze dane nie pozwalają na otwieranie pozycji, dlatego pozostaje z boku.


USD/JPY

Para USD/JPY po obronie dolnego ograniczenia strefy wsparcia, porusza się w kierunku linii trendu. Ruch w górę jest impulsem i jeżeli nie jest falą C korekty nieregularnej, powinien mieć swoją kontynuację. Możliwy jest dalszy ruch i test linii oraz górnego ograniczenia lokalnej strefy oporu. Tam rozstrzygnie się czy mamy do czynienia z korektą ostatniej fali spadkowej, czy też całego ruchu spadkowego.

Wykres sentymentu pozwala na szukanie pozycji krótkiej, dlatego odrzucenie wspomnianych poziomów będzie okazją do szukania pozycji i przyłączenie się do trendu spadkowego jaki ostatnio oglądamy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here