Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para po wybiciu dołem z konsolidacji, która trwała dwa miesiące ruszyła w kierunku ważnej strefy wsparcia. Wczoraj esparcie to zostało pokonane i para zbliża się powoli do kolejnego. Wygląda na to, że ruch w dół od szczytu był falą pierwszą, potem mieliśmy korektę prostą abc, a obecnie jesteśmy w fali trzeciej fali 3C. W najbliższym czasie powinno pojawić się jakieś odbicie i ruch w górę w ramach fali czwartej. Górna granica strefy wsparcia, teraz oporu będzie dobrym miejscem do jej zakończenia i szukania pozycji pod zagranie na falę piątą.

Na wykresie tygodniowym Ichimoku widzimy, że para po pokonaniu linii Tenkan dotarła do Kijun i od niej próbowała odbić. Linia ta jest płaska i pokrywa ze strefą wsparcia. W przypadku korekty abc wydawała się idealnym miejscem do zakończenia fali c. Jednak początkowe odbicie było tylko korektą i obecnie para znajduje się już pod linią Kijun. Linia Tenkan zmieniła kierunek i pewnie będzie kierowała się w stronę Kijun. Sentyment jak to ostatnio bywa przy takich mocniejszych ruchach jest zupełnie odwrotny niż powinien być i nie pozwala na otwieranie pozycji, ale re-test niebieskiej linii będzie dobrym miejscem do zagrania pod falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobnie jak na parze EUR/USD również tutaj mamy mocny impuls spadkowy. Para przebiła się przez kolejne strefy wsparcia i dotarła do tej ważniejszej. Na pierwszy rzut oka widać, że wsparcie to zostanie pokonane i zapewne zobaczymy kontynuację spadków. Obecnie para dotarła do dolnego ograniczenia strefy i jednej z linii poprowadzonych po dołkach. Całkiem możliwa będzie reakcja popytu i próba korekty w kierunku ostatniego dołka. Z falowego punktu widzenia, jeżeli ostatnią falę wzrostową uznamy za zakończoną, gdzie fala piąta była formą trójkąta rozszerzającego się, to obecny spadek jest falą 1A i spadki powinny być kontynuowane przynajmniej w średnim terminie.

Na tygodniowym wykresie Ichimoku, para pokonała linię Kijun co może oznaczać większy ruch spadkowy nawet w kierunku Senkou Span A. Chikou powoli zbliża się do Senkou Span B i może to spowodować reakcję i ruch korekcyjny w kierunku linii Kijun. Podobnie jak w przypadku EUR/USD, jej re-test będzie można wykorzystać do podłączenia się pod impuls spadkowy.


USD/JPY

Istnieje duża szansa, że ruch jaki oglądamy od dołka jest czymś więcej niż korektą ostatniej fali spadkowej. Jak wspominałem wcześniej całkiem możliwe, że zakończyliśmy korektę prostą impulsu z 2016 roku. Jeżeli tak, to oglądane wzrosty są początkiem fali 3C. Para powoli dociera do strefy oporu i można liczyć się w reakcją podaży i jakąś korektą. Ostatni segment falowy właśnie się dopełnił i jak najbardziej taki scenariusz jest możliwy.

Na wykresie Ichimoku widzimy bardzo wyraznie, że para ma przed sobą mocną przeszkodę. Jest nią płaska linia Kijun i Senkou span B. Ich pokonanie otwiera drogę w kierunku szczytu, ale póki co odrzucenie tych linii może spowodować lokalną korektę. Ja liczę na ich pokonanie i re-test, co będzie okazją zakupową. Co prawda sentyment nie pozwala na otwieranie longów, ale może się to zmienić w razie pojawiania się korekty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here