Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd020320

Para EUR/USD zgodnie ze scenariuszem kontynuuje wzrosty zapoczątkowane odrzuceniem strefy wsparcia znajdującej się w okolicach poziomu 1,0800. Parze udało się pokonać kluczowy opór jakim jest tygodniowa linia KIjun. Tym samym para zmierza w kierunku płaskiej linii SSB i oporu wyznaczonego na przedłużeniu płaskiej i długiej linii Kijun W1. Tworzy się piątka wzrostowa i powinna ona mieć swoją kontynuację. Na to właśnie liczę i będę szukał wejścia pod falę 3C. Jeżeli para nie upora się ze strefa oporu, to powinna pojawić się korekta, czyli fala 2B. Idealnym miejscem do jej zakończenia, będzie pokonana w zeszłym tygodniu wspomniana Kijun W1. Jej re-test i odrzucenie pozwoli na szukanie pozycji na niższym TF. Martwi troszkę siła tworzącego się impulsu. Ewentualna fala C może być wtedy bardzo powolna i usiana korektami co może utrudnić utrzymanie pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy020320

Podobną sytuację mamy na parze USD/JPY. Tworzy się mocny impuls spadkowy, który bez trudu poradził sobie z tygodniową linią Kijun. Obecnie para znajduje się w strefie oporu jaką można wyznaczyć na przedłużeniach tej linii. Tak mocny zwrot może oznaczać zakończenie korekty na tej parze i powrót do spadków. Bez względu czy kontynuacją będzie fala 3 czy też fala C, będę szukał wejścia pod spadki. Czekam na korektę w okolice Kijun W1 i płaskiej SSB. W tym miejscu mamy również strefę oporu wyznaczoną na przedłużonej linii Tenkan W1 co wzmacnia te rejony. Pozostaje czekać na korektę.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here