Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd020119

Na parze EUR/USD mamy kontynuację ruchu bocznego, który zamyka się w boksie wyznaczonym na ostatniej fali spadkowej. Para stara się po raz kolejny pokonać kluczowy opór znajdujący się w okolicach poziomu 1,1450. Jego pokonanie otwiera drogę w kierunku poziomu 1,1550. Jeżeli to co oglądamy jest korektą prostą ostatniej piątki spadkowej, to celem dla pary powinien być poziom 1,1500, gdzie wystąpi równość fali a i c (okolice szczytu fali czwartej i górne ograniczenie boksa). Mocne odrzucenie tego poziomu powinno być początkiem kolejnego ruchu spadkowego.

eurusd020119ichi

Na wykresie Ichimoku para walczy z długą i płaską linią KIjun Mn, która znajduje się na poziomie 1,1450. Tuż powyżej znajduje się Kijun z wykresu tygodniowego, i dopiero pokonanie tych linii otworzy drogę do dalszych wzrostów. Jeżeli jak wspomniałem wcześniej, to co oglądamy to korekta fali spadkowej, to para powinna maksymalnie dotrzeć w okolice górnego ograniczenia chmury spadkowej na wykresie dziennym i je odrzucić. Kolejną falę spadkową, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod spadki.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd020119

Bez większych zmian również na parze GBP/USD. Para zgodnie z założeniem buduje wzrostową falę 3C. Fala dotarła do strefy oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,2750. Jej pokonanie pozwoli na rozwinięcie wzrostów w ramach fali trzeciej. Odrzucenie poziomu powinno zakończyć budowę fali c. Pojawią się wtedy dwa scenariusze. Pierwszy opierać się będzie na zakończeniu korekty i kontynuacji spadków w ramach kolejnej fali spadkowej. Drugi, na zakończeniu fal A w bardziej rozbudowanej strukturze korekcyjnej.

gbpusd020119ichi

Na wykresie Ichimoku para dotarła do tygodniowej linii Tenkan, która znajduje się w okolicach poziomu 1,2820. Jej odrzucenie powinno doprowadzić do ponownego testu Kijun D1, a jej pokonanie do budowy kolejnej fali spadkowej. Na razie nie mamy ani impulsu w górę, ani w dół dlatego lepiej powstrzymać się z grą i poczekać na wyrazny ruch w jakimś kierunku i zagrać pod jego drugą “nogę”.


USD/JPY

usdjpy020119

Para USD/JPY w dalszym ciągu buduje falę 3, która jest kontynuacją fali powstałej w pazdzierniku zeszłego roku. Para zatrzymała się w okolicach wsparcia, które znajduje się na poziomie 109.200. Jego pokonanie otwiera drogę w kierunku poziomu 108,500, gdzie znajduje się kolejna strefa wsparcia. Na obecnym etapie, bardzo ciężko stwierdzić czy oglądany ruch jest początkiem impulsu w ramach fali C (wykres miesięczny), czy też jest falą A w ramach korekty ostatnich wzrostów. Pozostaje czekać na korektę i dopiero wtedy będzie można budować scenariusze pod zagranie.

usdjpy020119ichi

Na wykresie Ichimoku para pokonała prawie wszystkie możliwe przeszkody (linie Tenkan i Kijun Mn, to samo na wykresie W1) i weszła w miesięczną chmurę wzrostową. Ewentualną korektę w kierunku pokonanej SSA Mn, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod kontynuację spadków. Obecnie para dotarła do małej chmury na wykresie tygodniowym, co może sprowokować odbicie.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here