Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD pozostaje w mocnym trendzie wzrostowym. Po pokonaniu strefy oporu w okolicach poziomu 1.1700, oglądamy dalszy ruch wzrostowy w kierunku kolejnej strefy oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1.1900. Obecnie trend przyspieszył i korekty jakie się ostatnio pojawiają są bardzo płytkie i ciężko wykorzystać je do szukania pozycji. Być może z obecnych poziomów pojawi się jakaś i zobaczymy re-test ostatnio pokonanej strefy popytowej. Choć pewnie nastąpi to dopiero po dotarciu wykresu do strefy oporu w okolicach 1.1860-1.1900.

Na wykresie sentymentu, oglądamy wzrost pozycji zarówno długich jak i krótkich. Z jednej strony to dobrze, że przyrastają pozycje krótkie bo będą stanowić paliwo do dalszych wzrostów, ale z drugiej strony nie pozwala taki układ na szukanie pozycji. Może po dotarciu do wspomnianej strefy oporu, układ ten zmieni się, a powstała korekta pozwoli na szukanie pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobnie jak na parze EUR/USD i tutaj oglądamy przyspieszenie ruchu w górę. Para GBP/USD dotarła w okolice górnego ograniczenia klina i od reakcji podaży zależeć będzie czy zobaczymy korektę w kierunku ostatnio pokonanego szczytu. Jej re-test będzie okazją do szukania pozycji długiej, ponieważ wydaje się, że para zmierza w kierunku głównej strefy oporu w okolicach poziomu 1,3350.

Wykres sentymentu pokazuje nastawienie graczy na spadki i nieudany test górnego ograniczenia klina. Spada również ilość pozycji długich co również potwierdza taki scenariusz. Układ taki nie pozwala na szukanie pozycji z obecnych poziomów i trzeba czekać na korektę.


USD/JPY

Para USD/JPY dotarła do dolnego ograniczenia strefy wsparcia i powstaje delikatna popytowa reakcja na ten poziom. Ostatnia fala spadkowa, która powstała po odrzuceniu strefy oporu w okolicach poziomu 111,710, składa się z trzech podfal i powoli wytraca na dynamice. Jest szansa na pojawienie się korekty wzrostowej w kierunku górnego ograniczenia strefy wsparcia. Pod kątem falowym, możemy mieć do czynienia albo z wygasającym impulsem, albo z układem 1212. W tym drugim przypadku powinna powstać fala trzecia, która pokona testowane obecnie wsparcie i zobaczymy ruch w kierunku ostatniego dołka.

Na wykresie sentymentu oglądamy mocny przyrost pozycji długich, czyli gracze liczą na obronę wsparcia i ruch wzrostowy. Ponieważ trend jest spadkowy, pozostaje z boku aż do momentu pojawienia się korekty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

5 KOMENTARZE

  1. A grasz też na USD/CAD? Kiedyś miałeś w analizach, ostatnio się nie pojawia, a moim zdaniem jeszcze spokojnie 1000 pips spadnie.

  2. Masz świętą rację. To jeszcze nie system, tylko próba jago budowy a to jeszcze zajmie. Ten co jest opisany wieczorami oczywiście jest na pozycji, więc stara się coś chapać 🙂

  3. Dobry system powinien uwzględniać różne wejścia w takim trendzie, bo jak nie teraz się nachapać to kiedy?:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here