Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd010419

Para EUR/USD po wyrysowaniu trójki wzrostowej i odrzuceniu górnego ograniczenia kanału spadkowego, ruszyła w dół pokonując strefę wsparcia jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1,1300. Ruch ten również jest trójką co może sugerować kontynuację ruchu bocznego. Obecnie para testuje górne ograniczenie strefy popytowej, czyli okolice poziomu 1,1230. Powstała fala spadkowa, może być falą A, a to oznacza, że w najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć jej korektę. Miejscem docelowym dla takiego ruchu będzie pokonana ostatnio strefa wsparcia, która w połączeniu z górnym ograniczeniem kanału, będzie dobrym miejscem do szukania pozycji pod zagranie na spadkową falę C. Wyjście górą z kanału zaneguje taki scenariusz.eurusd010419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu linii SSB D1 ruszyła w dół pokonując po drodze wszystkie pozostałe linie. W zeszłym tygodniu para re-testowała płaską linię Kijun. Linia została odrzucona, a na wykresie H1 mieliśmy ładny sygnał w postaci wyjścia z chmury do zagrania na spadkową falę c. Obecnie para dotarła do pierwszego zasięgu wyznaczonego na podstawie fali A, a ponieważ jesteśmy w 9 dniu cyklu, to prawdopodobieństwo odbicia i budowy wzrostowej fali B jest spore. Warto obserwować ewentualną korektę i w przypadku ponownego re-testu linii Kijun, szukać pozycji pod zagranie na spadkową falę C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd010419

Zgodnie z przewidywaniami, w zeszłym tygodniu na parze GBP/USD oglądaliśmy kontynuację fali spadkowej, która powstała po odrzuceniu strefy oporu jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1,3300. Mamy zakończoną trójkę spadkową, w której fala c dotarła do strefy popytowej i linii wewnętrznej poprowadzonej po szczytach. Jeżeli poziom zostanie odrzucony, to mamy dwie możliwości. Pierwsza, to zakończenie spadkowej korekty prostej i kontynuacja wzrostów w ramach fali C. Druga to budowa korekcyjnej fali B. W tym drugim przypadku, miejscem docelowym dla ewentualnych wzrostów, będzie poziom oporu oparty o szczyt z końca stycznia. Ewentualne jego odrzucenie, będzie dobrym miejscem do zagrania pod spadkową falę C. Spadek poniżej ostatniego dołka, zaneguje scenariusze wzrostowe, a spadkowa fala c rozwinie się w falę trzecią.

gbpusd010419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy że para dotarła do płaskiej tygodniowej linii Tenkan, która będzie wspierała cenę. W połączeniu z linią SSA chmury wzrostowej, stanowić będą kluczowe wsparcie. Zejście poniżej Tenkan W1 powinno doprowadzić do spadków w kierunku płaskiej KIjun W1. Na razie para jest niegrywalna. Linia Chikou jest w cenie, a to oznacza ruch boczny. Jeżeli jednak powstanie impuls wzrostowy, a para pokona Kijun D1, to jej re-test będzie okazją do zagrania pod kontynuację wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here