Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd010319

Wzrosty na parze EUR/USD jakie oglądamy od zeszłego tygodnia i które były wynikiem obrony strefy wsparcia jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1,1300, dotarły po raz kolejny w okolice poziomu 1,1420-50. Mamy wyrysowaną piątkę wzrostową i dwa scenariusze do wzięcia pod uwagę. W pierwszym, wzrost ten jest falą c w korekcie nieregularnej, czyli falą drugą ostatniej fali spadkowej, co w układzie 1212 oznacza, że po jej zakończeniu zobaczymy mocny spadek w ramach właściwej fali trzeciej (zakładam, że ostatnia trójka spadkowa nie jest początkiem formacji trójkąta). W drugim, jest to początek wzrostowej fali C. Wszystko powinno wyjaśnić się po re-teście linii poprowadzonej po dołkach i obronionej strefy wsparcia. Jeżeli para wybroni ponownie te poziomy, to szansa na budowę wzrostowej fali trzeciej fali C, będzie spora. W przeciwnym wypadku powinniśmy oglądać rozwinięcie scenariusza spadkowego.

eurusd010319ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu miesięcznej linii SSA (ostatni dołek), dotarła w okolice tygodniowej, płaskiej Tenkan. Na wykresie dziennym są to okolice linii Kijun i płaskiej SSB. Odrzucenie tych poziomów i zejście poniżej Tenkan D1, będzie pierwszym sygnałem do szukania pozycji pod scenariusz spadkowy. Korekta w okolice Tenkan D1 i wzrost na bazie fali trzeciej, która powinna wyjść nad chmurę, będzie sygnałem dla scenariusza z budową wzrostowej fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd010319

Para GBP/USD realizuje nakreślony wcześniej scenariusz wzrostowy. Korekta jaka powstała po wyrysowaniu pierwszej piątki wzrostowej, dotarła do lokalnego wsparcia oraz linii poprowadzonej po szczytach. Powstał Pin Bar odrzucający poziomy i dający sygnał do zagrania pod falę trzecią. Na chwilę obecną mamy wyrysowaną trójkę wzrostową, w której fale 1 i 3 są sobie równe, a to może oznaczać korektę w ramach fali czwartej i budowę wydłużonej fali piątej (najbliższe wsparcie dla ceny to pokonany ostatnio szczyt fali 1A). Może to również oznaczać budowę układu 1212. W tym przypadku po małej korekcie zobaczymy bardzo mocną trzecią falę wzrostową. Do momentu zejścia pary poniżej 1,3000 nie biorę pod uwagę scenariuszy spadkowych.

gbpusd010319ichi

Na wykresie Ichimoku, cały ruch jaki oglądamy od dołka bardzo ładnie wpisuje się w cykle. Fala 1A budowała się 17 dni, a odbicie od linii SSB, czyli początek fali 3C nastąpił w 33 dniu cyklu. Jeżeli wyznaczymy sobie zasięgi dla fali 1A, to do zakończenia fali N mamy jeszcze ok 300 pisów wzrostów. W zeszłym tygodniu para dała bardzo ładny sygnał do zajęcia pozycji, a był nim re-test linii Kijun D1, co na wykresie H1 zbiegło się z wybiciem z chmury wzrostowej. Kolejnej pozycji będzie można szukać po re-teście linii Tenkan, co powinno zbiec się z re-testem pokonanego ostatnio szczytu fali 1A.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here