Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

Para EUR/USD walczy z dolnym ograniczeniem strefy wsparcia. Ostatni ruch jaki oglądamy można wpisać w schemat korekty prostej lub w 1212. Ostatnia fala spadkowa wygląda na piątkę, dlatego, albo zobaczymy obronę wsparcia i zakończenie korekty ABC, lub kontynuację spadków w ramach fali trzeciej fali 3C. Do tego potrzebne jest jednak pokonanie obecnie testowanego poziomu.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że linia Chikou uporała się z wykresem ceny i dotarła do linii Tenkan, która będzie dla niej wsparciem. Linie Tenkan i Kijun przecięły się dając słaby sygnał sprzedaży. Linia Tenkan od dłuższego czasu jest skierowana w dół, a teraz i linia Kijun powoli zmianie kierunek na spadkowy. Ruch w kierunku Senkou Span A wydaje się całkiem możliwy. Natomiast w dalszej kolejności do płaskiej Senkou Span B, która może przyciągnąć cenę i znajduje się na kluczowym wsparciu. Sentyment zmienia się na pro-wzrostowy. Gracze liczą na zakończenie korekty prostej i kolejną falę wzrostową. Mnie pozostaje czekać, ponieważ Ichimoku nie pozwala otwierać pozycji długiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD dotarła do przyspieszonej linii trendu i ją naruszyła. Wyjaśniła się sytuacja z ostatnią falą wzrostową, która okazała się falą c w korekcie nieregularnej. Obecny spadek powinien być falą 3C. Fala nie jest zakończona, dlatego spodziewam się jeszcze jednego ruchu w dół, w kierunku ważnej strefy wsparcia. Dopiero tam rozstrzygnie się, czy oglądany układ jest korektą prostą i po jej zakończeniu zobaczymy kolejną falę wzrostową, czy też jest to początek większego ruchu spadkowego.

Na wykresie Ichimoku podobnie jak na parze EUR/USD i tutaj linia Chikou poradziła sobie z wykresem ceny i znalazła wsparcie w postaci linii Tenkan. Linie Kijun i Tenkan skierowane są ku dołowi. Cena dotarła do linii Senkou Span A i całkiem możliwe, że będzie się po niej osuwała aż do poziomu wsparcia. Jeżeli jednak para pokona tę linię to kolejnym celem dla niej powinna być płaska linia Senkou Span B. Na wykresie sentymentu widzimy mocny przyrost pozycji długich i redukcję krótkich. Ichimoku nie pozwala na otwieranie pozycji dlatego pozostaje na razie z boku.


USD/JPY

O parze USD/JPY ciężko cokolwiek pisać, ponieważ w dalszym ciągu para znajduje się w konsolidacji tuż pod strefą oporu. Dopiero jej odrzucenie lub pokonanie pozwoli na dalszą ocenę wykresu.

Podobnie jest z Ichimoku. Para testuje linię Tenkan to z dołu to z góry tym samym potwierdzając ruch boczny. W dalszym ciągu ruch w kierunku oddalonej linii Kijun jest możliwy i odbyłby się on w ramach korekt prostej. Sentyment pozostaje byczy. Cały czas mamy przyrost pozycji długich i redukcję krótkich. Tutaj również ichimoku nie pozwala na otwieranie pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here