Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd010219

Wydawało się, że sytuacja na parze EUR/USD powoli zaczyna się wyjaśniać i ostatnie odbicie od strefy wsparcia i linii poprowadzonej po ostatnich dołkach (łączony Pin Bar), jest początkiem fali C w korekcie wyższego rzędu. Powstała piątka wzrostowa, która ma swoje przedłużenie i to przedłużenie można interpretować dwojako. Po pierwsze, może to być zakończona trójka wzrostowa. W tym przypadku albo będziemy mieli do czynienia z kontynuacją ostatniego impulsu spadkowego albo budową spadkowej fali b (wzrostowy impuls to fala a). Do drugie, jeżeli spojrzymy na niższy TF, to oglądane od wczoraj odbicie od strefy oporu jest piątką, a to może oznaczać budowę korekty nieregularnej w ramach fali 2b impulsu wzrostowego.

eurusd010219ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu strefy oporu jakim jest płaska linia Kijun W1 (poziom 1,1513) dotarła do Kijun z wykresu dziennego. Mamy więc re-test strefy 1,1430-50. Jeżeli para od tych poziomów odbije, to scenariuszem bazowym będzie ten z korektą nieregularną i kontynuacją wzrostów na bazie fali 3c fali C. Fala c w korekcie nieregularnej może być oczywiście przedłużona kolejną falą i na to własnie liczę. Jeżeli taka fala powstanie i dotrze do chmury z wykresu H4 i od niej odbije, będzie można szukać pozycji pod wzrosty. Zdecydowane zejście poniżej Kujun D1 i wejście w chmurę zaneguje taki scenariusz.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd010219

Na parze GBP/USD nie dzieje się nic ciekawego i para po odrzuceniu strefy oporu i dotarciu do strefy podażowej i linii poprowadzonej po szczytach została zamknięta w Inside Barze. Z falowego punktu widzenia, powstająca konsolidacja powinna być falą czwartą tworzącego się impulsu wzrostowego, dlatego oczekują wybicia z IB górą i ruchu w kierunku oporu, który znajduje się w okolicach poziomu 1,3300.

gbpusd010219ichi

Na wykresie Ichimoku wzrosty na parze, dotarły do mocnej strefy oporu jaką wyznacza długa i płaska linia Kijun z wykresu miesięcznego. Dopiero jej pokonanie otworzy drogę do wzrostów w kierunku linii SSB W1, która znajduje się w okolicach poziomu 1,3500. Jak wspomniałem wcześniej, para zamknięta jest w Inside Barze, który znajduje się tuż nad dzienną linią Tenkan. Liczę na chwilowe wybicie z IB dołem i re-test tej linii, czyli powstanie formacji Fakey. Na wykresie H4 zbiegnie się to z re-testem również chmury wzrostowej, co pozwoli na szukanie pozycji pod kontynuację wzrostów.


USD/JPY

usdjpy010219

Na parze USD/JPY oglądaliśmy zakładane odrzucenie kluczowej strefy oporu, o której pisałem wielokrotnie. Powstałe w wyniku tego spadki dotarły do kluczowej dla scenariuszy strefy wsparcia, którą można wyznaczyć na szczycie wzrostowej fali a. Obecnie oglądamy próbę wybronienia strefy, a to może oznaczać chęć ponownego testu kluczowego oporu. Jeżeli jednak parze nie uda się utrzymać obecnego poziomu, to do gry wejdą scenariusze spadkowe. Pierwszy zakłada zakończenie wzrostowej korekty prostej i kontynuację spadków na bazie fali piątej. Natomiast drugi zakłada budowę spadkowej fali B w korekcie wyższego rzędu.

usdjpy010219ichi

Na wykresie Ichimoku para po odrzuceniu oporu jakim jest płaska linia SSB W1, pokonała Tenkan D1 i znalazła się poniżej oporu jaki wyznaczyć można na płaskiej, przeciągniętej linii KIjun D1. Do momentu ponownego wyjścia powyżej oporu i linii Tenkan, powinny obowiązywać scenariusze spadkowe. Re-test od dołu Tenkan D1 zbiegnie się z re-testem chmury wzrostowej na wykresie H4 i jeżeli zarówno Tenkan D1 i SSB H4 zostaną odrzucone, będzie można myśleć o zagraniu pod spadkową minimum falę c w fali B korekty wyższego rzędu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here