Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych miejsc do zajęcia pozycji, gdzie będziemy szukać układu świecowego znanego z PA lub/i układu pięciu fal w kierunku odrzucenia danego poziom. Od 9 lipca otwarta jest w dalszym ciągu pozycja na parze USD/CAD, o której pisałem tutaj


EUR/USD

2015-07-20_195801

Para znajduje się w ciekawym miejscu. Ruch w górę można rozpisać falowo na kilka sposobów. Nie mam pojęcia czy ten przedstawiony powyżej jest właściwy, ale powolność ostatniej fali spadkowej pozwala na uznanie takiej interpretacji jako możliwej. Jeżeli taki scenariusz będzie realizowany to miejsce to zakończenia spadku jest bardzo dobre. Powinniśmy jeszcze zobaczyć ponowny test wsparcia i mocne odbicie. Jeżeli takie odbicie nie będzie miało miejsca, scenariusz spadkowy weźmie górę a będzie to oznaczało, że cały ruch w górę od marca, czyli fala czwarta wyższego rzędu została zakończona. Na razie wsparcie nie padło, więc jest szansa na wzrosty. Szukamy piątki w górę lub układu świecowego znanego z PA.


EUR/AUD

2015-07-20_195801

Ostatnio pisząc o tej parze wspomniałem, że ruch w górę na sekwencję pięciu fal. Jest to prawda, ale duża część takich układów, które utrzymują się w kanale jest łączonym zigzagiem. Oznacza to przynajmniej jeszcze jeden ruch w górę. Obecnie zbliżamy się do wsparcia oraz dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Można spróbować zagrać na tych poziomach na wspomnianą kolejną falę w górę. Przełamanie tych poziomów czyli wybicie z kanału dołem zaneguje ten scenariusz i do życia wejście ten z wyrysowanym impulsem w górę.


EUR/GBP

2015-07-20_195801

Kolejna para, o której pisałem niedawno. Powstała korekta abc w górę po czym nastąpił spadek przebijający wsparcie. Jest to jeden ze scenariuszy jakie przedstawiłem. Mamy teraz dwie możliwości. Falowo ruch ten może być końcem fali c lub e w trójkącie kończącym. Jeżeli jest to fala c to po korekcie, czyli powrocie do wsparcia powinniśmy oglądać kolejny trzy falowy spadek. Problem w tym, że w trójkątach fale nachodzą na siebie i nie wiemy do którego oporu dojdziemy. Niemniej jednak opór jest oporem a trend trendem i odrzucenie najbliższego należy uznać za potencjalny setup. Natomiast jego przebicie i re-test, za koniec fali e trójkąta i szukanie longa. Kolejną możliwością jest pozostanie z boku i poczekanie na klarowniejszy obraz.


NZD/USD

2015-07-20_195801

W przypadku tej pary nie ma co bawić się w oznaczanie fal i zagrać zgodnie z trendem. Najbliższa strefa oporu znajduje się 60 pisów od obecnego poziomu. Wyznaczona jest na podstawie wykresu dziennego i tygodniowego. Szukamy w tym obszarze shorta.


AUD/NZD

2015-07-20_195801

Mamy do rozegrania dwa scenariusze. Pierwszy to wybicie oporu, który własnie testujemy i szukanie longa po jego re-teście. Drugi, który opisywałem szerzej w poprzednich wpisach to większa korekta w ramach możliwego prawego ramienia formacji RGR. Dopiero po jego zakończeniu w okolicach najbliższego wsparcia na poziomie lewego ramienia można będzie szukać wejścia w pozycję długą. Pozycje spadkowe, nie wchodzę zupełnie w grę na obecnych poziomach.


NZD/CAD

2015-07-20_195801

Na zakończenie para, która za chwilę może znaleźć się w newralgicznym miejscu. Powoli docieramy do kluczowego oporu. Z falowego punktu widzenia możemy mieć do czynienia z zakończeniem korekty abc i powrót do wzrostów. Warunkiem jest przebicie oporu. Jeżeli jednak opór zostanie odrzucony, będzie trzeba się liczyć z przynajmniej jeszcze jedną falą spadkową. Będzie to okazja do zagrania na krótko.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here