Naga MarketsTak jak wspomniałem w poniedziałkowym przeglądzie, zmienia się troszkę forma wpisów w tym temacie. Będziemy zajmować się analizą i szukaniem wejść na dwa sposoby. Szukaniem układu falowego w kierunku odrzucenia poziomu lub też formacji świecowej znanej z PA. 


USD/JPY

2015-07-09_195808

Para delikatnie zmienia sentyment. Przebity został ważny obszar wsparcia i można pokusić się o szukanie pozycji krótkiej przy jego re-teście. Powrót nad wsparcie zaneguje na jakiś czas wariant spadkowy.


GBP/JPY

2015-07-09_195808

Również na tej parze wykres pokonał ważne wsparcie. W przeciwieństwie do USD/JPY tutaj mamy do czynienia już z mocniejszym, zdecydowanym ruchem na południe. Re-test wsparcia, które stało się oporem to potencjalny setup do wchodzenia w shorta. Patrząc falowo na ten spadek, widzimy trzy fale. Obecna fala trzecia lub fala C powinna jeszcze chwilę potrwać i dopiero po jej zakończeniu powinno pojawić się jakieś odreagowanie. Być może uda się wejść w pozycję na fali czwartej.


USD/CAD

2015-07-09_195808

O tej parze pisałem w poniedziałkowym przeglądzie. Pisałem również o możliwym longu, który został otwarty dwa dni temu i obecnie powoli przechodzi na BE.

2015-07-09_195808

Para dotarła właśnie do mocnej strefy oporu wykonując ruch ABC od ostatniego dołka. Teoretycznie mamy skończony zigzag. Los pozycji zależy od reakcji na opór. Jego przebicie zmieni falę C na falę trzecią i może da zarobić. Odrzucenie poziomu spowoduje mocniejszy spadek.


GBP/CAD

2015-07-09_195808

Para testuje wsparcie. Trend jest wzrostowy, wiec pojawienie się formacji świecowej lub piątki falowej pozwoli przyłączyć się do trendu.


NZD/CAD

2015-07-09_195808

Ciekawie może być również na tej parze. Mamy zdecydowany ruch w dół i przebicie ważnego wsparcia. Można podejść do tego ruchu dwojako. Jeżeli uznamy, że ostatni wzrost który nie przebił szczytu jest falą piątą załamaną (co jest prawdopodobne ponieważ ma strukturę pięciofalową) to obecny spadek jest dopiero początkiem spadków. Składa się z trzech fal i można liczyć na to, że przynajmniej dopełni strukturę do pełnego impulsu. Obecne odreagowanie, byłoby wtedy falą czwartą i powinno zakończyć się na przebitym wsparciu. Moment ten można będzie wykorzystać do wejścia w pozycję krótką. Jeżeli natomiast spadek jest drugą nogą całej struktury, czyli falą C to ruch spadkowy powinien niebawem zostać zakończony. Zobaczymy wtedy wyjście nad wsparcie i być może kontynuację ruchu w górę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here