Naga MarketsOd pewnego czasu otrzymuję wiele zapytań dotyczących systemu jakim obecnie gram. Postanowiłem go wreszcie opisać. Jego tworzenie zajęło mi troszkę czasu, ponieważ musiałem dostosować go do swoich możliwości czasowych. Każdy system powinien być dopasowany do grającego nim tradera, dlatego poniższy opis powinien być traktowany jako ciekawostka i ewentualnie posłużyć jako inspiracja do tworzenia własnego. Zapraszam


Czego używam?

1-Podstawą systemu są obszary wsparcia i oporu, które zaznaczam na wykresach dziennych i H4. Są to obszary zgodne z trendem średnio/długo terminowym. Przykład poniżej.

Te artykuły również Cię zainteresują
2017-01-01_150842

Widzimy trend oraz przebicie ostatniego dołka (cena zamknięcia). Tak przebite wsparcie w postaci ostatniego dołka staje się oporem.


2-Kolejną rzeczą jakiej używam są średnie. W moim przypadku są to średnie zapożyczone od Urban Forex z ich strategii Urban Towers Scalping. Czy mógłbym użyć innych? Oczywiście, mógłbym użyć dowolnych w tym dobrze wszystkim znanych z PA, 8 i 21. Nie ma to większego znaczenia. Do czego więc mi służą takie średnie. Po pierwsze do ustalenia trendu. Jeżeli wykres jest ponad średnimi to gram tylko longi, jeżeli poniżej to shorty. Przy obserwacji 20 par bardzo ułatwia to orientację. Po drugie, średnie rozciągają konsolidacje w czasie (gram tylko wtedy, kiedy wykres dochodzi do średnich). Podstawowym narzędziem rozciągającym korekty jest linia trendu. Mnie łatwiej wykorzystać średnie i dlatego własnie je stosuje. Poniżej przykłady miejsc, w których szukam wejścia oraz te, które sobie odpuszczam.

2017-01-01_150842

3-Trzecią rzeczą jakiej używam, są formacje odrzucenia danego poziomu. Stosuje dwie takie formacje. Pierwszą jest pinbar, przy czym uznaje składanie dwóch świec. Przykłady poniżej.

2017-01-01_150842

Drugą jest fałszywe wybicie z inside bara.

2017-01-01_150842

Teraz pokażę krok po kroku gdzie szukam pozycji oraz jak wchodzę i wychodzę z niej.

Sprawdzam, czy wykres h4 jest nad czy pod średnimi. Przykładowo jesteśmy nad.

2017-01-01_150842

Teraz sprawdzam, czy wykres zbliżył się do średnich.

2017-01-01_150842

Mamy zbliżenie, więc wyznaczam strefę wsparcia (można oczywiście zrobić to w odwrotnej kolejności).

2017-01-01_150842

Czyli mamy trend wzrostowy, mamy wybicie ostatniego szczytu i korektę wzrostu. Korekta zbliża się do średnich i wsparcia. Pojawia się reakcja ceny na wspomniany poziom. Teraz przechodzę na wykres h1 i sprawdzam, czy wykres jest nad średnimi (schodzenie na h1 i szukanie na nim wejścia, daje lepszy stosunek RR. Stanowi też świetny filtr dla przedłużających się korekt i trendu bocznego).

2017-01-01_150842

W tym przykładzie wykres jest pod średnimi. Czekam na impuls który wyprowadzi wykres nad nie. Następnie czekam na powrót ceny w okolice średnich, który musi zbiec się z poziomem wsparcia.

2017-01-01_150842

Pozostaje zajęć pozycję. Czekam na fakey lub pinbara. W prezentowanym przykładzie powstał pinbar. Stop ustawiam pod nim.

2017-01-01_150842

Mamy wejście, ale co z wyjściem. Stosuję dwa warianty wyznaczania miejsca docelowego. W pierwszym, szukam mocnej strefy podażowej.

2017-01-01_150842

Drugi wariant to zasięgi wynikające z pierwszej fali. Używam 261.8 fali pierwszej, czyli statystycznie zasięgu fali trzeciej.

2017-01-01_150842

To już koniec. Co prawda nie ma kompletnej strategii bez odpowiedniego MM, ale ja akurat stosuje model podstawowy i nie ma się tu nad czym rozwodzić. Każdy system jest wzorowany na elementach innych już istniejących. Możliwe, że jakiś element z tego opisanego powyżej przyda się komuś i zastosuje u siebie.

Zagrania i analizy w oparciu o powyższą metodę opisywane są na łamach Comparic.pl w cyklu “szukamy, analizujemy, gramy”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

5 KOMENTARZE

  1. Fale są głęboko we mnie i nigdy ich nie porzucę. Dobrze o tym wiesz. Problemem jest czas, którego obecnie nie mam w ogóle. Fale to jednak analiza i trzeba ten czas wygospodarować na nią. Nie w tym momencie. Kiedyś jasne. Natomiast ten system pozwala mi cały czas grać, a to podstawa żeby nie odpaść z wyścigu. Na przegląd 20 par poświęcam 10-15min dziennie. Przy falach nie dałbym rady w ten sposób grać.

  2. Pomijam fakt, że nigdy nie zrozumiem głębszego sensu porzucenia fal Elliotta przez Ciebie. Przecież wtedy miałeś najlepsze wyniki.

  3. Oczywiście to pewne uproszczenie jeżeli chodzi o średnie. Jeśli weźmie się średnie z kosmosu to nie będą działać.Bardziej chodziło mi o pary znanych i od dawna używanych średnich, dostosowanych do wykresu. Fakt system poniżej mojej średniej, ale idealnie dobrany do mojego braku czasu.:)

  4. To jakaś wielka nowość, że okres średnich nie ma znaczenia.:) Pomijam fakt, że jak na Ciebie system wyjątkowo mało błyskotliwy.:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here