Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.GBP/CAD

gbpcad301019

Na wykresie tygodniowym pary GBP/USD widzimy dwie trójki. Jedna wzrostowa, druga spadkowa. Fala C w trójce spadkowej, zakończyła się na górnym ograniczeniu strefy wsparcia, które można wyznaczyć na ostatnich dołkach. Od tego momentu oglądamy wzrosty, które wpisałem w układ 1212. Mamy więc falę pierwszą, która odbiła od tygodniowej linii Tenkan. Następnie falę pierwszą fali trzeciej, która pokonała wspomnianą linię i ją zretestowała od góry. Kolejna fala to już fala trzecia fali trzeciej, która pokonała kluczową linię KIjun W1. Od zeszłego tygodnia oglądamy korektę, którą oznaczyłem jako falę 4 fali 3. Korekta dotarła do pokonanej linii Kijun W1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

gbpcad301019b

Jak widzimy na wykresie dziennym, linia została odrzucona i para ruszyła w górę. Na wykresie H4 mieliśmy sygnał w postaci wybicia z chmury wzrostowej. Liczę na rozwinięcie ruchu w ramach fali piątej. Miejscem docelowym dla takiego ruchu będą okolice poziomu 1.7200 gdzie znajduje się strefa podażowa.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here