Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.EUR/NZD

eurnzd300819a

Jeżeli spojrzymy na tygodniowy wykres pary EUR/NZD widzimy mocny impuls wzrostowy, który budował się od początku 2017 roku. Potem mamy przedłużenie impulsu w postaci trójki, która może być falą b w korekcie nieregularnej. Po jej zakończeniu mamy mocną, spadkową falę c. I teraz pytanie..czy to co oglądamy od obecnego dołka jest przedłużoną falą b, czy też początkiem kolejnej fali wzrostowej. Tego niestety nie wiemy, ale możemy sobie ułożyć dwa scenariusze. Pierwszy zakłada, że jest to fala b i jest ona zakończona. Oznacza to spadek w kierunku chmury i budowę fali C korekty wspomnianego na początku impulsu wzrostowego. Drugi scenariusz zakłada, że korekta tego impulsu zakończyła się na fali c korekty nieregularnej, a to co oglądamy jesz układem 1212 i początkiem wzrostowej fali trzeciej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

eurnzd300819b

Na wykresie dziennym widzimy dwie fale wzrostowe, w której ostatnia dotarła do zasięgu wyznaczonego dla fali V i składa się z pięciu podfal. Ostatnia podfala wygląda na typową falę piątą, a to oznacza, że ruch powoli się wyczerpuje. Spodziewam się spadków w kierunku chmury. Ruch taki będzie odbywał się w ramach albo fali pierwszej fali C korekty wyższego rzędu, albo w ramach fali drugiej w układzie 1212. Warto obserwować ewentualny spadek i reagować w okolicach tygodniowych linii Tenkan i Kijun. Ich przebicie pozwoli na szukanie pozycji pod spadki, a odrzucenie na szukanie longa pod falę trzecią.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here