Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/CHF

Para EUR/CHF po wyrysowaniu spadkowej fali A, próbuje kontynuować budowę fali C. Para dotarła do ważnej strefy wsparcia, którą jest miesięczna linia Kijun. Poprzednie dwa tygodnie, to próba odrzucenia linii i budowa korekty. Wzrosty zatrzymały się na na strefie oporu, która przebiega w okolicy linii Tenkan W1. Strefa została odrzucona i od początku tygodnia oglądamy spadki, które dotarły  i testują po raz drugi linię Kijun Mn.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, że para zareagowała na linię Kijun, a następnie pokonała Tenkan. Jeżeli para pokona Kijun Mn, będzie można szukać przy jej re-teście pozycji krótkiej. Celem dla takiej pozycji, będzie zasięg dla fali N, który znajduje się w okolicach poziomu 1,1080.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here